Kladské pomezí

Veletrhy 2016 jsou za námi

15. 03. 2016

  • Veletrhy 2016 jsou za námi

Kladské pomezí se přímo prezentovalo na třech veletrzích

Pro letošní rok Kladské pomezí uzavřelo svoji veletržní sezonu. V lednu Branka, o.p.s. zavítala na brněnský veletrh Go a Regiontour, v únoru poté navštívila polský Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ve Wrocławi a v březnu se vydala do nedalekého Hradce Králové na oblíbený veletrh Infotour a cykloturistika. A co se návštěvníkům nejvíce líbilo a o jaké materiály byl největší zájem?

Na brněnském veletrhu se poprvé představila nová expozice Východních Čech

Kladské pomezí se nově prezentovalo v rámci expozice Východní Čechy - Královéhradecký a Pardubický kraj – s tematikou prusko-rakouská válka 1866. Pro účastníky na veletrhu Regiontour v Brně byl kromě propagačních materiálů připraven zajímavý soutěžní kvíz, kdy v každém dnu proběhlo slosování o zajímavé ceny. Hlavní ceny věnovala pevnost Josefov v podobě rodinných vstupenek do pevnosti spolu s Novým Městem nad Metují, které jako odměnu zajistilo nástěnné hodiny.

Zavítali jsme i na veletrh do polské Wrocławi

"Ve Wrocławi byl velký zájem hlavně o nabídku rodin s dětmi.": uvedla ředitelka Branky, o.p.s. Markéta Venclová, která se veletrhu účastnila první den. "Již tradičně byl počet návštěvníků nejsilnější o víkendových dnech, kde se po materiálech Kladského pomezí doslova zaprášilo “: dodala s úsměvem.

Veletržní sezona byla zakončena tradičně v Hradci Králové

Na hradeckém veletrhu Infotour a cykloturistika návštěvníci ocenili především aktuální jízdní řády cyklobusů 2016, které tradičně vozí nejen cyklisty z Hradce Králové až na Pomezní boudy a z Náchoda na polskou stranu. Potěšující novinkou je prodloužení páteřní červené linky přes Janovice, Jívku a Radvanice, tudíž se otevírají další možnosti cyklovýletů v okolí Jestřebích hor.

Na všech třech veletrzích měli návštěvníci, tak jako v předešlých letech, zájem především o mapy regionu, image materiál, nabídky programů pro rodiny s dětmi a v neposlední řadě i o ucelený přehled ubytovatelů, který každoročně Branka, o.p.s. vydává v podobě Katalogu ubytování.