Kladské pomezí

Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

17. 06. 2020

  • Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

Noviny čtenářům z řad turistů a návštěvníků našeho regionu nabídnou inspiraci, kam se vydat za zážitky, poznáním či za kulturou. Nechybí ani tipy na aktivní dovolenou, mnoho zajímavostí a novinek.

Hlavním tématem letošního léta a celého roku jsou výlety po stopách Boženy Němcové, nejslavnější ženy našeho regionu, která tu prožila své dětství a mládí. U příležitosti výročí 200 let od jejího narození se uskuteční několik významných akcí, jejichž přehled najdete uvnitř novin. Noviny náhled Město Náchod zve do nově obnovených Malých lázní v Bělovsi, na novoměstském zámku lákají na léto s papírovými modely a ve Rtyni v Podkrkonoší připravili zbrusu nový quest. Za magií se můžete vypravit do Jaroměře, v Úpici se můžete projít novou historickou-naučnou stezkou a v Adršpachu naopak cestou pohádkovou.

Hronov, Police nad Metují a Malé Svatoňovice představí, jaká významná výročí si letos připomínají, a rozhovor s Alešem Fettersem, úpickým rodákem, literárním historikem a publicistou, přiblíží významné osobnosti Kladského pomezí.

V novinách najdete také pozvánku na toulky s cestovatelskou hrou Toulavý baťoh a inspiraci na výlet z projektu Čapek.

Noviny jsou již nyní dostupné v elektronické verzi na našem webu. Na pultech informačních center Kladského pomezí si je můžete vyzvednout od pátku 19. června 2020.