Kladské pomezí

Vydejte se o víkendu do lesoparku Dlouhé záhony

03. 02. 2017

  • Vydejte se o víkendu do lesoparku Dlouhé záhony

Do Úpice se dostanete i skibusem Kladského pomezí

Přinášíme vám tip na výlet, na který se můžete vydat i skibusem Kladského pomezí, přesto, že se nechystáte na lyže. Vydejte se na zimní výlet do lesoparku Dlouhé záhony v Úpici, kam se snadno dostanete i skibusem Kladského pomezí, který odjíždí v sobotu ráno v 9:00 v náchodského autobusového nádraží.

Za krásami lesoparku Dlouhé záhony

Vydejte se s námi na nenáročný výlet za krásami lesoparku Dlouhé záhony v Úpici, kde nás místo obvyklých turistických značek tentokrát provede celkem sedm tabulí naučné stezky. Tři kilometry dlouhá naučná stezka začíná za mostem II. Odboje a následně vede proti proudu řeky Úpy. Po několika metrech odbočuje vpravo a začíná stoupat městským lesoparkem. Poslední tabule se nachází u klubu se stejnojmenným názvem Dlouhé záhony přibližně uprostřed lesoparku. Stezka je zaměřena na druhovou pestrost místních dřevin, výskyt rostlin a živočichů, kteří žijí v řece i v lese. Nechybí ani indiánský stromokruh – obdoba známějšího zvěrokruhu. Bavit vás jistě budou i otázky související se zdejší přírodou, díky kterým si můžete vyzkoušet své znalosti, a tak si výlet zpestřit. Místy mezi stromy naučná stezka nabízí i krásné výhledy na město.

Po projití lesoparku doporučujeme navštívit Muzeum J. W. Mezerové na úpickém náměstí, kde až do 26. února můžete kromě třech stálých expozic shlédnout také páté pokračování z výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice, který je věnován tvářím našeho města a života v něm. Letošní zastavení nás zavede nazpátek o dobrou třetinu století. Vítejte v osmdesátkách! Muzeum je otevřeno od pondělí do soboty od 10 do 17 hodin (pauza mezi 12–13) a v neděli od 13 do 16 hodin.

Název položky Název položky
Název položky
Název položky
Foto: Martin Dvořáček