Kladské pomezí

Vyražte o víkendu na běžky, projeto je několik kilometrů bílých stop

13. 01. 2017

  • Vyražte o víkendu na běžky, projeto je několik kilometrů bílých stop

Skibusy o víkendu opět vyrážejí

Ani tento víkend sníh nepolevil a naše skibusy se už zítra ráno opět rozjedou vozit lyžaře a turisty do nejrůznějších míst Kladského pomezí a také do Polska. A jaké jsou nejčerstvější aktuality ohledně upravovaných tratí si přečtete níže.

NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY:

Machov-Hronov-V.Poříčí-Žďárky

V kategorii Aktuality,Oblast č. 8 – Hronov — vložil(-a) Josef Thér dne 13.1.2017 (Pátek)

Na víkend je domluveno projetí trasy: Machov – Kukulda – Sedmákovice – Zálesí – Hronov (Příčnice) – Velké Poříčí (nad kostelem) – Atas (návaznost na stopy od Náchoda) zpět Velké Poříčí (letiště) – Žďárky (hřbitov) – Machovský Končiny – Kukulda – Machov
Až bude projeto a byl by po cestě nějaký problém, doplním info.

Hezký víkend Thér

Jestřebí hory – aktuální sněhové zpravodajství (pátek 13.1.2017)

V kategorii Oblast č. 1 - Jestřebí hory — vložil(-a) Zdeněk Špringr dne 13.1.2017 (Pátek)

Od rána se postupně upravuje trasa hřebenovky Krkavčina – Švédský vrch – Odolov – Bílý Kůl – Paseky v Jestřebích horách.  Během noci napadlo docela dost sněhu, tak je problém s úpravou. Na víkend to bude přichystáno. Pokud to půjde, bude projeta trasa přes Kvíčalu, potom postupně Markoušovická rozhledna a částečně na Petříkovice. Stopu na Červený Kostelec jsme včera večer neupravovali, byl silný vítr, nemělo to smysl, pokud se ustálí počasí, tak provedeme.  Na četné dotazy ještě odpovídám, že úsek po  Panské cestě z Krkavčiny na Odolov se neupravuje, je to klasicky upravováno přes Švédský vrch. Na víkend bude celá hřebenovka Jestřebek upravena. Není v mých silách odpovídat na jednotlivé emaily a SMS zprávy o úpravě stop, tak sledujte zpravodajství. Děkuji za pochopení. Né, že bych nechtěl, ale minulý týden jsem měl rekordních 42 dotazů během jednoho dne. 

Skol Zdeněk Špringr

12.1.17 Police – OMLUVA

V kategorii Oblast č. 4 – Policko,Police n.M. – Lachov – Dědov – Police,Tréninkový okruh u vleku na Nebíčku — vložil(-a) SKI Police dne 12.1.2017 (Čtvrtek)

Ahoj všem, omlouvám se za neprojetí slíbené stopy, snaha byla ale zklamala technika …… buran nejede. Na víkendové projíždění bereme 40letou zálohu. 

Pro běžkaře které nezastaví ani počasí kolem 15:00 hodiny projedem na klasiku kolečko z Nebíčka k Michálkom a zpět.

Janovičky

V kategorii Aktuality — vložil(-a) Josef Joudal dne 11.1.2017 (Středa)

Dnes upraveno cca 15km bezecke stopy na Janovickach smer Šonov a po cs.pol.hranici zpět do Janovicek. Sněhu je dostatek tak hura do stopy.Směr Špičák a Dlouhá míle je projeta zehlickou cca 10km také.

Josef Joudal Janovicky

Hronovsko

V kategorii Aktuality,Hronov Příčnice,Hronovská smyčka,Jírova hora – Krkavčina,Oblast č. 8 – Hronov,Zbečník – Krkavčina — vložil(-a) Josef Thér dne 10.1.2017 (Úterý)

V okolí Hronova jsou stopy prošlápnuté ve všech hlavních směrech. Domlouváme projetí skútrem před víkendem. Minulý víkend úprava neproběhla, protože všichni měli na svých úsecích tolik sněhu, že neměli kapacitu.

Naštěstí je v Hronově dost nadšenců, co to prošlápnou, protože jsou rádi, že je zase po letech sněhu tolik, že lze přímo z Hronova vyjet.

Skol Thér


Všechny aktuality naleznete na: http://ski.kladskepomezi.cz/aktuality/