Kladské pomezí

Zázraky na kolečkách: Cesta od dětských domečků k luxusním maringotkám

16. 03. 2024

  • Zázraky na kolečkách: Cesta od dětských domečků k luxusním maringotkám
Zahradní maringotky pana Rydla z Nového Města nad Metují se již několik let pyšní označením Regionální produkt Kladského pomezí. Když se v roce 1999 v rámci výroby dřevěných hraček pro děti poprvé rozhodl vyrábět malé domečky na kolech, nikdo netušil, že jeho cesta povede až k revoluci v oblasti moderního bydlení. Maringotky pro děti s vybavením byly jen začátkem toho, co se později stalo symbolem inovace a pohodlí.

Stačilo jedno setkání se zákazníkem, které změnilo vše. Jeho požadavek nebyl obyčejný - chtěl, aby v domečku mohla spát i jeho tchýně. Tato výzva nezůstala nevyslyšena. Firma vyšla vstříc a vytvořila speciální domeček větších rozměrů, aby se do něj pohodlně vešla babička společně se svými vnoučaty. Maringotka Od té chvíle se zrodila nová éra. Malé domečky na kolech postupně ustoupily do pozadí a místo nich se objevily chatky na kolečkách a prodejní stánky, které oslovily i dospělé. Zákazníci však postupně zatoužili po větším luxusu a po možnosti strávit v domečku celé léto. Tak začala výroba nezateplených letních maringotek pro dospělé. Avšak ani to nestačilo. Požadavky se stále stupňovaly.

Firma se nevzdala. Začala vyrábět maringotky s kompletním vybavením - kuchyní, postelemi, kamny a koupelnou se sprchou a WC. Nabídka se tak rozrostla o zateplené maringotky vhodné pro celoroční pobyt. Nicméně to stále nebylo vše. Firma si uvědomila, že zákazníci chtějí ještě víc. Na řadu přišly maringotky s terasou, podlahovým vytápěním, klimatizací a dokonce i myčkou na nádobí. Luxus a pohodlí se staly samozřejmostí.  Maringotka Dnes firma nevyrábí jenom domečky na kolech a maringotky pro dobrodružné duše. Jejich sortiment zahrnuje i maringotky, které jsou nezávislé na připojení na sítě - elektřina, voda i odpad (tzv.off grid bydlení). Život mimo město se stává doslova snem, který si můžete splnit.

Zázraky na kolečkách nekončí. Jsou to maringotky, které v sobě nesou víc než jen stěny a střechu. Jsou to domovy pro ty, kteří touží po svobodě a pohodlí, kdekoli se právě nacházejí. Maringotka