Kladské pomezí logo Kladské pomezí turistická oblast

Nabídka na školní výlety

  • Nabídka na školní výlety

Navštivte spolu s námi malebný kraj Boženy Němcové, tehdy ještě Barunky Panklové, v roce, kdy si připomínáme 200 let od jejího narození. Pojďte se s námi podívat do míst jejího dětství a oživit dětem postavy z jejího díla Babička.

Školy01 Z akce "Za babičkou do Ratibořic", foto: Jan Záliš.

NABÍDKA ŠKOLNÍCH VÝLETŮ:

Za šťastným dětstvím Barunky Panklové 

Jistě všichni znáte naši velkou spisovatelku Boženu Němcovou a její snad nejznámější dílo Babička, které je neodmyslitelně spjaté s Babiččiným údolím. Pokud se chcete o této slavné dámě, jejím životě a dílu dozvědět více, pojďte putovat s námi až ke kořenům jejího dětství. 

Ke stažení:

Šťastné dětství Barunky Panklové
Babička Autorka ilustrace: Eva Horská.

Za Němcovou a Němcem

Pojďte spolu s námi dětem ukázat, jak skutečně žila spisovatelka Božena Němcová, uvidíte hrob bláznivé Viktorky z jejího díla Babička, děti si zadovádí v malém lanovém parku na břehu rybníka a možná objevíte i záhadný hradní poklad na Vízmburku.

Ke stažení:
Za Němcovou a Němcem
Božena Autorka ilustrace: Eva Horská.MIMO JINÉ, VÁM NABÍZÍME:

  • Výlet ZA BABIČKOU BOŽENY NĚMCOVÉ DO RATIBOŘIC, kde potkáte jen v jednom týdnu v roce, letos od 2. do 6. června 2020, oživlé postavy s díla Babička. Pojďte si povyprávět s panem mlynářem v Rudrově mlýně, s komtesou Hortensií i s paní kněžnou na zámku a samozřejmě i se samotnou babičkou s vnoučaty na Bělidle.
  • Od 1. května vás zveme do Červeného Kostelce na KULTURNÍ LÉTO V DOMKU BOŽENY NĚMCOVÉ, který se otevírá pro letní sezonu a můžete jej navštívit včetně pohádkového sklepení.
  • Od 16. června bude otevřena modernizovaná EXPOZICE BOŽENY NĚMCOVÉ ve stejnojmenném muzeu, a i tam se na Vás budeme těšit.

KROMĚ VÝŠE ZMÍNĚNÝCH VYBRANÝCH AKCÍ, SE NA VÁS V KLADSKÉM POMEZÍ TĚŠÍME KDYKOLIV!

Až přijedete k nám do Kladského pomezí, nezapomeňte si v informačních centrech vyžádat novou tiskovinu, která netradiční formou představuje Boženu Němcovou, její dílo Babička a místa s ní spojená.