Kladské pomezí

61. Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec

19. 08. 2015 - 23. 08. 2015

  • 61. Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec
Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec v loňském roce oslavil kulaté 60. narozeniny a nyní tedy vstupuje do další dekády. Pevně věříme, že to bude neméně úspěšná dekáda a že festivalem opět ožije nejen celé naše město, ale celý region.

61. ročník festivalu přivítá folklorní soubory z celého světa. A jaké soubory budou patřit k těm nejexotičtějším? Daleké Peru, kdysi centrum říše Inků, nám přiveze kousek ze své bohaté historie. Kostarika, jeden z dalších zaoceánských souborů, představí klasický folklor z Latinské Ameriky. Z druhé strany zeměkoule dorazí soubory z Indonésie, Koreje nebo dalekého Tchaj-wanu. Tato vystoupení budou plná energie a pestrých barev. Z jihozápadní Asie k nám zavítají soubory z Arménie a Gruzie, které vynikají výborným pohybovým nadáním.
Chybět nebudou ani tanečníci z Evropy. První z italských souborů nabídne klasické tance z italského venkova. Praporečníci z druhého italského souboru představí dechberoucí představení s prapory, které budou létat opravdu vysoko. Velmi zajímavé budou i další soubory z Řecka, Bulharska, Polska, Dánska, Srbska a samozřejmě i ze Slovenska. Českou republiku budou reprezentovat soubory z Buchlovic, Vsetína a Dúbravy. Zapomenout nesmíme ani na dětské soubory ze Špindlerova Mlýna, Slatiňan a v neposlední řadě na domácí Hadářek.
Letošní ročník bude navíc obohacen o koncert fenomenálního skladatele a zpěváka Vlasty Redla. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Věřte, že se máte na co těšit.
Tradičně na vás bude čekat divácká soutěž, mnoho doprovodných akcí a samozřejmě také průvod městem. Závěrem nám dovolte, abychom vám popřáli nádhernou podívanou a spoustu zajímavých kulturních zážitků.

Za celý tým MFF: Tomáš Šimek a Petr Mědílek, foto: Ivo Mičkal

Program Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec 2015 (61.ročník)

Středa 19. srpna
18 hod. Slavnostní zahájení 61. MFF – slavnostní zahájení si zaslouží slavnostní atmosféru, přijďte se přesvědčit.
21 hod. Koncert Vlasty Redla – od folku k big beatu a zase zpět. To bude koncert fenomenálního Vlasty Redla.
Čtvrtek 20. srpna
18 hod. Folklorní svět u nás – Představí se zahraniční soubory Peru, Kostarika, Indonésie nebo Tchaj-wan. Přírodní areál v Č. Kostelci se stane hlavním městem folkloru.
21 hod. Tančí celý svět – Taneční zábava pro soubory a diváky. Přírodní areál bude hostit velkolepé vystoupení souborů z celého světa a přidat se mohou tradičně i diváci.
Pátek 21. srpna
14.30 hod. Zpíváme a hrajeme ve městě – soubory v ulicích města. Folklor patří lidem a proto vás budeme bavit v ulicích města.
18 hod. Festival je v polovině – vystoupení souborů. Festival je v polovině, ale slibujeme, že zábava bude gradovat.
22 hod. Zábava s folklorem – polka, valčík nebo málo známé exotické tance? S námi si s radostí zatančíte všechno.
Sobota 22. srpna
10 hod. Mše svatá – přír. areál u Divadla J. K. Tyla. Pojďme společně prožít nejdůležitější společnou modlitbu a znovu uskutečnit oběť, kterou Ježíš přinesl na kříži.
14.30 hod. Odpoledne s folklorem – divácká soutěž o nejoblíbenější soubor. Užijte si krásné odpoledne s folklorem a zvolte divácky nejoblíbenější soubor.
18 hod. Dětské okénko – vystoupení dětských souborů. Tradiční medailonek dětských souborů vám ukáže, že je folklor oblíbený i u nejmenších z nás.
20 hod. Galapředstavení – slavnostní vystoupení souborů. Spousta barevných krojů, krásné muziky a úchvatného tance. To je grandiózní celovečerní představení všech souborů.
Neděle 23. srpna
10 hod. Průvod ulicemi města – tradiční průvod městem roztančí celé město a na rtech tanečníků i diváků vykouzlí úsměv.
12 hod. Muzikanti hrajte – vystoupení lidových muzik. Přijďte si zpestřit nedělní oběd klasickou lidovou muzikou.
13 hod. Loučení s festivalem – závěrečné vystoupení souborů. Rozlučte se s letošním festivalem krásným závěrečným vystoupením.
Pro více informací o festivalu navštivte také nový web www.folklorck.cz a na www.cervenokostelecko.cz