Kladské pomezí logo Kladské pomezí turistická oblast

86. Jiráskův Hronov - hlavní program

30. 07. 2016 - 06. 08. 2016

  • 86. Jiráskův Hronov - hlavní program
Jiráskův Hronov je celorepublikový festival amatérského divadla s mezinárodní účastí. Festival pořádá NIPOS-ARTAMA a Město Hronov ve spolupráci s KIS Hronov z pověření a za ekonomického přispění Ministerstva kultury ČR.

Sobota 30. 7. 2016

16.30 a 20.00 hodin 85´ JD Kč 60,-
Divadlo COMMEDIA Poprad (SK) / režie: Vladimír Benko
Sergiusz Piasecki: Zápisky dôstojníka Červenej armády

16.30 a 20.15 hodin 140´ SJČ Kč 70,-
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal
Robin Hawdon: Dokonalá svatba

14.30 a 18.30 hodin 45´ SOK Kč 40,-
KUK-u-řice, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková
R. Bradford, I. Sobková: Černošský Pán Bůh

‌-

Neděle 31. 7. 2016
16.30 a 21.15 hodin 60´ HOST JH JD Kč 70,-
Taneční divadlo BUFO / choreografie: Martin Pacek
Ze života obtížného hmyzu

10.00 hodin 140´ SJČ Kč 70,-
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal
Robin Hawdon: Dokonalá svatba

16.30 a 19.00 hodin 85´ SJČ Kč 60,-
DS bratří Mrštíků Boleradice / režie: Alena Chalupová
B. Němcová, M. Uhde: Divá Bára

19.00, 21.00 a 23.00 hodin 60´ BLOK SOK Kč 50,-
Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí / režie: Lenka Janyšová
I. Wernisch, L. Janyšová: Wernischáž

Na poslední chvíli, ZUŠ Ostrov / režie: Lucie Veličková
Daniil Charms: Jelizaveta Bam

13.30, 15.00, 18.20, 20.00, 22.45 hodin 50´ MYŠ Kč 40,-
Rámus a Krtek Plzeň / režie: Zdena Vašíčková
Z. Vašíčková na motivy V. Dyka: Antikrys

 

Pondělí 1. 8. 2016
16.30 a 21.00 hodin 110´ JD Kč 70,-
BLOK scénického tance a pantomimy
Tanec, tanec…
TS Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou / Služebnice / choreografie: Magdaléna Pupík Rellichová
Velký soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / (Ne)ztišená / choreografie: Petra Blau a tanečnice
Akordy ZUŠ Červený Kostelec / Místo / choreografie: Blanka Rejholdová a dívky
Legarmm ZUŠ Klášterec nad Ohří / Možnost přijetí světla / choreografie: Olina Rambousková
ZUŠ Lounských Praha / Jedinou cestou, jak vyléčit zranění duše, je vypovídat se… / choreografie: Tereza Herynková
Otevřeno Kolín
ZUŠ Červený Kostelec / Krystalizace / choreografie: Blanka Rejholdová + Kateřina + Anička
Pantomima S. I. Brno / Na dálnici / choreografie: Josef Tichý
TS Flash Jaroměř / Částice ve vlnách / choreografie: Lenka Halašová, Jaroslava Škvorová
CUKR Rakovník / Cirkus Praha / choreografie: Eva Suková

14.00, 17.00, 21.00 hodin 85´ SJČ Kč 60,-
Tempus Fugit Lörrach (D) / režie: Václav Špirit
William Shakespeare: Sen noci svatojánské

15.30, 17.30, 19.30 hodin 60´ SOK Kč 50,-
Divadelní studio D3 Karlovy Vary / režie: Petra Kohutová
Tomáš Vůjtek: Smíření

14.00, 19.30 a 22.45 hodin 55´ MYŠ Kč 40,-
KUK! Praha, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková
Ivana Sobková a soubor: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…

 

Úterý 2. 8. 2016
16.30 a 20.30 hodin 135´ JD Kč 60,-
Divadlo Kámen / režie: Petr Odo Macháček
Petr Odo Macháček: Ztráta obsahu v konfekčním obalu

14.00, 16.00, 18.00, 19.45 a 21.40 hodin 30´ SJČ Kč 30,-
(Z)MATKY Praha / režie: Martin J. Švejda
Martin J. Švejda: BIM BAM BOM

15.00, 17.00, 19.00, 20.40 a 22.40 hodin 25´ SJČ Kč 30,-
Děvčátko a slečny Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
J. Holasová, K. Prášilová, M. Němečková: Ušubraná (od 15 let)

19.45 a 21.40 hodin 55´ MYŠ Kč 40,-
KUK! Praha, ZUŠ Štítného Praha 3 / režie: Ivana Sobková
Ivana Sobková a soubor: Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…

 

Středa 3. 8. 2016
10.00 hodin 135´ Doprovodný program JD Kč 70,-
HRA-NIC-e / režie: Radovan Lipus
Renata Putzlacher: HRA-NIC-e

16.30 a 20.30 hodin 145´ JD Kč 70,-
DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou / režie: Marie Brtková-Trunečková
Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Zločin v Posázavském Pacifiku

20.00 a 22.15 hodin 75´ SJČ Kč 60,-
Relikty Hmyzu / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek
K. Čapek, A. P. Čechov, A. Pospíšil, Š. Stiburek: F.RACEK /život a dílo/

14.30, 17.45 a 19.00 hodin 35´ SJČ Kč 30,-
JaKKdo Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
Jarka Holasová: Kdes holubičko lítala? (od 16 let)

15.30, 20.00 a 22.30 hodin 95´ SOK Kč 50,-
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Luděk Horký
Martin McDonagh: Poručík z Inishmoru (od 15 let)

 

Čtvrtek 4. 8. 2016
16.30 a 20.30 hodin 140´ JD Kč 70,-
Rádobydivadlo Klapý / režie: Jaroslav Kodeš
V. Vančura, R. Felzmann: Rozmarné léto

14.30 a 18.00 hodin 75´ SJČ Kč 60,-
Relikty Hmyzu / režie: Adam Pospíšil, Šimon Stiburek
K. Čapek, A. P. Čechov, A. Pospíšil, Š. Stiburek: F.RACEK /život a dílo/

19.50, 21.30 a 22.50 hodin 35´ SJČ Kč 30,-
JaKKdo Jaroměř, ZUŠ F. A. Šporka / režie: Jarka Holasová
Jarka Holasová: Kdes holubičko lítala? (od 16 let)

19.50 a 22.30 hodin 75´ SOK Kč 50,-
Teď nádech a leť Pardubice / režie: David Zelinka
David Zelinka: Slepice není pták, Ukrajina není cizina

14.30, 17.00 a 21.30 hodin 50´ MYŠ Kč 40,-
Buddeto! Plzeň / režie: Michal Ston
Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu

 

Pátek 5. 8. 2016
16.30 a 20.00 hodin 95´ JD Kč 60,-
Mrsťa Prsťa Kouřim / režie: Martin Drahovzal
W. Skakespeare, M. Drahovzal: Mnoho povyku pro nic

14.30, 15.30, 17.30, 18.30 a 20.30 hodin 35´ SJČ Kč 30,-
Vozichet Jablonec nad Nisou / režie: Rudolf Hancvencl
Rudolf Hancvencl na lidové motivy: V jednom lese, v jednom domku

10.00, 14.30 a 17.30 hodin 75´ SOK Kč 50,-
Teď nádech a leť Pardubice / režie: David Zelinka
David Zelinka: Slepice není pták, Ukrajina není cizina

18.30 a 20.00 hodin 50´ MYŠ Kč 40,-
Buddeto! Plzeň / režie: Michal Ston
Buddeto! Plzeň: Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu – útržky eposu

-
Sobota 6. 8. 2016
16.30 a 20.00 hodin 25´ JD Kč 30,-
TS Light při ZUŠ Na Popelce Praha 5 / režie: Lenka Tretiagová
M. Kratochvíl, L. Tretiagová: Puntíkáři, pachatelé dobrých skutků

18.00 a 19.45 hodin 75´ HOST JH SJČ Kč 70,-
Geisslers Hofcomoedianten / režie: Petr Hašek
G. B. Andreini, H. Kebrtová: Magdaléna lascivní a kajícná

14.00 a 17.30 hodin 60´ HOST JH MYŠ Kč 50,-
Martin Hak / Zajíc a zajíc


Hrací prostory:
JD - Jiráskovo divadlo, SJČ - Sál Josefa Čapka, SOK - Sokolovna Hronov, MYŠ - "myšárna" ZŠ Hronov

Předprodej vstupenek před festivalem: v přístavbě Jiráskova divadla Hronov
(od 15. července 2016)

Objednat vstupenky si můžete na objednávkovém formuláři, který naleznete ke stažení zdehttp://kulturahronov.cz/vstupenky-1. (dole na stránce)

Vyplněný formulář posílejte na e-mailovou adresu: reditel@kulturahronov.cz a vstupenky Vám připravíme!! Prosím udávejte i tel. spojení, abychom Vás v případě nejasností mohli kontaktovat. Prodej vstupenek v průběhu 86. JH bude probíhat ve Festivalovém informačním středisku, za Jiráskovým divadlem směr Žďárky (značeno šipkami).
Pro upřesňující informace volejte 737 608 373.


více informací na: www.kulturahronov.cz

plakát v příloze ke stažení dole






Soubory ke stažení