Kladské pomezí

Adventní jarmark v Bastionu IV

10. 12. 2022 - 10. 12. 2022

  • Adventní jarmark v Bastionu IV

Zveme Vás do pevnostního města Josefova, konkrétně do Bastionu IV, kde sídlí náš spolek Umělecká kolonie. V neotřelých prostorách, z nichž dýchá historie, připravujeme Adventní jarmark. Přijede velké množství trhovců s nepřeberným množstvím rukodělných výrobků ze dřeva, papíru, textilu, kovu, skla a keramiky, nabízet budou i oděvy a šperky, květinové vazby, svíčky a vánoční dekorace. Také všemožné potraviny, sýry, uzeniny, bylinky a koření, zavařeniny a med.

Ukázky práce kovářské, tesařské, truhlářské, hrnčířské a čalounické předvedou studenti Střední školy řemeslné. Děti se budou moci zabavit v tvůrčích dílničkách, pro dospělé budou připravené kávové speciality, pivo, víno, medovina, pro všechny pak slané i sladké dobroty. Můžete také zkusit štěstí v naší bohaté vánoční tombole. Prodávat se budou i kapři, vánoční stromečky a jmelí. Potěšit svůj zrak můžete v našich galeriích, kde vystavují svá díla malíř Zdeněk Dudek, sochař Petr Novák z Jaroměře a malíř moře Alex Gabriel. 

Doprovodný program bude také nabitý. Ve Prachárně budou probíhat koncertní a divadelní představení jedno za druhým. Vystřídají se zde Ostrováček, ZUŠ hraběte Šporka, Jirka Pilař, Cantus, Divadlo Koník a Improvizační divadlo Bizoni.  

Náš adventní jarmark se konal zatím 3x, vloni a předloni jsme ho museli zrušit kvůli Covidu, tak letos bychom rádi navázali na slibně rozjetou tradici, neboť návštěvníci si už zvykli na vysokou úroveň nabízeného zboží regionálních tvůrců a řemeslníků.

Přijďte si k nám užít kouzelnou vánoční atmosféru v sobotu 10. prosince 2022 od 9 do 17 hodin. Jarmark bude probíhat ve vnitřních i venkovních prostorech. Možnost parkování bude v nedalekém Bastionu III (kde sídlí Národní památkový ústav) a v přilehlých josefovských ulicích. Přijet můžou i vozíčkáři - máme zde nájezdní rampu a výtah.

Těšíme se na Vás!

Umělecká kolonie Bastion IV
Okružní 242, Jaroměř-Josefov

Soubory ke stažení