Kladské pomezí

Adventní jarmark v Josefově

09. 12. 2023 - 10. 12. 2023

  • Adventní jarmark v Josefově

Zveme Vás do pevnostního města Josefova, konkrétně do Bastionu IV, kde sídlí náš spolek Umělecká kolonie (www.umeleckakoloniejosefov.cz) V neotřelých prostorách, z nichž dýchá historie, připravujeme již tradiční Adventní jarmark. Přijede velké množství trhovců s nepřeberným množstvím rukodělných výrobků ze dřeva, papíru, textilu, kovu, skla a keramiky, nabízet budou i oděvy a šperky, květinové vazby, svíčky, mýdla a vánoční dekorace. Také všemožné potraviny, pečivo, uzeniny, bylinky a koření, zavařeniny a med.

Ukázky různých řemesel předvedou nejen studenti Střední školy řemeslné. Děti se budou moci zabavit v tvůrčích dílničkách a povozit se na ponících, pro dospělé bude připravené pivo, víno, svařák a medovina, pro všechny pak slané i sladké dobroty. Můžete také zkusit štěstí v naší bohaté vánoční tombole. Potěšit svůj zrak můžete v našich galeriích, kde vystavují svá díla malíř Marek J. Vavřinec, sochař Petr Novák z Jaroměře, malíř moře Alex Gabriel a další.

Doprovodný program bude také nabitý. V Prachárně budou probíhat hudební a divadelní představení jedno za druhým. Vystřídají se zde Ostrováček, Sedmihlásek, ZUŠ hraběte Šporka, Jirka Pilař, Cantus, loutková divadla Koník a Kozlík a Improvizační divadlo Bizoni.

Letos bude poprvé náš jarmark dvoudenní. Přijďte si k nám užít kouzelnou vánoční atmosféru v sobotu a neděli 9. a 10. prosince 2023 (sobota 10:00-17:00, neděle 9:00-16:00). Jarmark bude probíhat ve svátečně vyzdobených vnitřních i venkovních prostorech. Přijet můžou i vozíčkáři - máme zde nájezdní rampu a výtah.

Těšíme se na vás!