Kladské pomezí

Báječná neděle v parku Créve Coeur

26. 11. 2017 - 26. 11. 2017

  • Báječná neděle v parku Créve Coeur

Divadlo Kalich Praha        

Hra v rámci divadelního předplatného "MODRÉ"

Autor: Tennessee Williams
Režie: Iva Janžurová

Cituplná komedie
Hrají: Iva Janžurová, Sabina Remundová, Lucie Žáčková, Barbora Munzarová

Hru významného amerického dramatika si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. „Tennessee Williams je pro mne tím nejvýsostnějším dramatickým autorem a vždy bylo mým snem sejít se s jeho dokonalými kresbami lidských duší na jevišti," říká Iva Janžurová v souvislosti se svou první divadelní režií. V této cituplné komedii si Iva Janžurová zahrála v půlce 80. let v Divadle na Vinohradech v režii Stanislava Remundy.
Z veliké vášně a touhy po štěstí se v žáru horkého dne proplétá příběh čtyř ženských hrdinek. Ve společenské rubrice místního nedělníku se objeví oznámení, které v nich vyvolá nečekanou aktivitu! Nechtějí nic víc a nic míň než kdokoli z nás: vymanit se z nijakosti obyčejného života, žít romantický život plný vzruchů i vykřičet svou žádostivost navzdory tušené šedi dnů. A když Dorothea v jedné situaci říká své bytné: „Bodey, ty žiješ ze zážitků druhých!" pochopíme, jak dojemnou, ale i komickou aktivitou duše může být, když v nemožnosti vlastního prožitku vložíte všechny své naděje a sny do životů svých nejbližších.
Do jiskření a vzrušení vstupuje, jako tragikomický záblesk pomíjivosti lidského bytí, slečna Glucková. V jejím pokoji o patro výš totiž straší. A my se smějeme, abychom přehlušili tíseň.
Helena se tolik nechce podobat všemu, co by jen stínem připomínalo malost prostřednosti, finanční nejistotu, samotu v utajování zvláštností své schopnosti milovat. Ale i ji, tak jako každého z nás, zaráží poznání, že to, co si nepřejeme, čeho se bojíme, čemu se bráníme, do svého života právě proto snad i přitahujeme...
Délka: 135 minut s přestávkou

Vstupné: Kč 340,- 320,- 300,-             

Předprodej již od 2. října 2017