Kladské pomezí

Benefiční koncert Bratří Ebenů

28. 11. 2017 - 28. 11. 2017

  • Benefiční koncert Bratří Ebenů

Srdečně vás zveme na benefiční koncert Bratří Ebenů - Čas holin, který se koná v úterý 28. 11. 2017 v 19 hod. v Městském divadle Dr. Josefa Čížka – Beránek v Náchodě. Výtěžek  z koncertu  přispěje na nový sanitní vůz pro pacienty Hospice Anežky České v Červeném Kostelci.

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Veselý a Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Čas holin je ohlédnutím za 25 lety svobody u nás s varovným pohledem na demokracie za hranicemi, co se tam odehrává. „Přišel čas holin / obout lakýrky si nedovolím“ Eben upozorňuje na zhrubnutí společnosti a přesto čtvrtstoletí demokracie chápe pozitivně, i když přinesla i některé negativní momenty.

Soubory ke stažení