Kladské pomezí

BLUES-JAZZOVÉ VEČERY - Martin Brunner a Jaroslav Šindler

16. 02. 2018 - 16. 02. 2018

  • BLUES-JAZZOVÉ VEČERY - Martin Brunner a Jaroslav Šindler

BLUES-JAZZOVÉ VEČER - Martin Brunner a Jaroslav Šindler se uskuteční v pátek 16. února 2018 v 19 hodin v Blues baru Hotelu U Beránka.

Kytarista Jaroslav Šindler vystudoval jazzovou kytaru na Lidové konzervatoři v Praze. Vystupuje mnoho let v nejrůznějších jazzových formacích. V minulosti byl jedním ze zakládajících členů kapely E.S.P., spolupracoval se zpěvačkou Janou Koubkovou, byl členem F.U.T. Františka Uhlíře. Přes 20 let spolupracuje s Jiřím Stivínem. Nahrál s ním několik CD a vystupoval na mnoha koncertech jak v Čechách, tak i v zahraničí (International Jazz Festival Montreal, Ost-West Jazz Festival v Norimberku atd.). Koncertuje také se zpěvačkou Irenou Budweiserovou, se kterou natočil také několik CD. Současně se věnuje pedagogické činnosti - vydal publikaci Kytarová praktika u vydavatelství Muzikus, vyučuje jazzovou kytaru a improvizaci na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Flétnista Martin Brunner účinkoval v souboru Ventil Duo s Jiřím Vyšohlídem, je zakládajícím členem orchestru Kontraband Milana Svobody, se kterým účinkoval na řadě evropských festivalů (Gaume Jazz Festival - Belgie, Jazz Really - Düsseldorf, Jazz Ost-West - Norimberk, Viersen, Heilbronn, Saarbrücken, Ingolstadt, Regensburg, Mulhouse, Krakow ...). Hrál v pražské jazzové kapele Jazz Fragment, s rockovou skupinou Spektrum s přestávkami deset let. S Lubomírem Holzerem spoluzaložil Znamení dechu (začínala tu Leona Machálková). Věnuje se pedagogické činnosti (vede Big Band hraběte Šporka) a byl dlouhá léta ředitelem a dramaturgem mezinárodního jazzového festivalu Jazz Goes to Town v Hradci Králové.

Vstupné: Kč 90,-

Rezervace míst na tel.: 735 165 949 nebo na recepci hotelu.

Soubory ke stažení