Kladské pomezí

Cestovatelský klub - Na kole z Náchoda do Monaka a zase zpátky

08. 11. 2016 - 08. 11. 2016

  • Cestovatelský klub - Na kole z Náchoda do Monaka a zase zpátky

Novinka v Červeném Kostelci - Cestovatelský klub přináší každý měsíc zajímavou cestovatelskou lahůdku....

Městské kulturní středisko a kino Luník vás zvou na nově připravenou pravidelnou sérii cestopisných přednášek a besed zajímavých cestovatelů z regionu, i z celé ČR. Každé druhé úterý v měsíci se můžete v kině Luník těšit na nové cestovatelské dobrodružství.

Odstartujeme již v úterý 8. 11. 2016 od 18:30, kdy na vás bude v kině Luník čekat příběh náchodského cestovatele Martina Adámka, se kterým se podíváme na kole do Monaka. 13. prosince nás brněnský cestovatel Milan Štourač vezme do Etiopie a 10. ledna budeme pokračovat s Patrikem Kotrbou do Santiaga de Compostela. Od jara do podzimu si můžete dlouhé zimní večery zpříjemnit ve společnosti dobrodruhů a cestovatelů a třeba získat i nějaký tip na letní dobrodružnou cestu.

Na kole z Náchoda do Monaka a zase zpátky

úterý 8. 11. 2016 od 18:30, vstupné 90 Kč

V létě 2004 se sedm českých cyklistů vydalo na cestu do Monaka. Účastníci expedice vyráželi z různých částí republiky, z Náchoda to byli Martin Adámek a Zdeněk Borůvka. Všichni si výbavu potřebnou pro více než měsíční cestu vezli na kolech, jeli bez doprovodného vozidla. Během cesty se skupina různě dělila podle individuálních požadavků. Vyprávění Martina Adámka o pětitýdenní cestě dlouhé 3700 km je provázeno projekcí více než 450 fotografií.

Připravované další akce v rámci Cestovatelského klubu:

Etiopie

úterý 13. 12. 2016 od 18:30, vstupné 90 Kč

V horách ukryté království Habeš bývalo odjakživa zahaleno tajemstvím. Hornatá vysočina plná přírodních krás, kulturních pokladů i folklorních domorodců. Domov boha rastafariánů-císaře Haile Sellasieho, famózních olympijských běžců i obyčejných lidí. V temném zákoutí jednoho z etiopských klášterů je údajně dodnes uschována slavná Archa úmluvy. Etiopie je země obrovských kontrastů. Živoucí lidovými zvyky a nezkaženými domorodci. Etiopie nám představí Simienské hory, kopské kláštery severy, kulturní poklad -Lalibelu, královská města Axum a Gondar, vodopády Tiss Isat, N parky jihu, domorodá etnika, včetně Mursiu s destičky v ústech, či tzv. krásných lidí - Hamarů. Všichni Jste srdečně zváni!

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela, aneb pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska

úterý 10. 1. 2017 od 18:30, vstupné 90 Kč

Přednáška pojednává o tom, že i Cesta do Santiaga de Compostela může být ryzí cestovatelský svátek. Vezměte si batoh na záda, jenž pro Vás bude téměř po dva roky domovem, kytaru do ruky, jenž vám bude potěšením i obživou a vydejte se pěšky z domu přes půlku rodného kontinentu až na západ Španělska, kde vás zastaví oceán. Cesta trvala tak dlouho, že už snad ani nebyla cestou, ale životním stylem. Jaké je to spát pod širým nebem, v lesích, a čerpat odtud inspiraci pro verše a písně? Jaké je to probudit se na skále nad mořem, uvidět mihotavý, odzbrojující východ slunce, ještě se zalepenýma očima sahat po nejlevnějším fotoaparátu a udělat snímek, co za to stojí? A jaké je Santiago? Mimo to, že je to přednáška s promítáním uměleckých fotografií z cest, tak také hudební koncert a divadelní performance s dechberoucím přednesem.
Přednáška obdržela v uplynulém roce dvě ocenění: Cenu organizátorů na festivalu Caminos 2015 v Karlových Varech a Hlavní cenu na festivalu Cesty světem 2016 ve Znojmě.

Soubory ke stažení