Kladské pomezí

Expediční kamera Červený Kostelec

18. 03. 2022 - 18. 03. 2022

  • Expediční kamera Červený Kostelec
Kde: Kino Luník, Červený Kostelec
Kdy: pátek 18.03.2022 v 18:30
Popis akce:
Dětský oddíl Kadet Vás zve na jubilejní 10. ročník úspěšného festivalu Expediční kamera, přehlídku nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulých sezón. Akce se koná v kině Luník v Červeném Kostelci v pátek 18. 3. 2022 od 18:30.
Mimo filmů se můžete těšit na zajímavou besedu s Mírou Novosvětským, který vám povypráví o Madeiře v době Covidové. Prostřednictví filmového plátna se připojíme k expedici k nejvyšším vodopádům světa, se zatajeným dechem budeme sledovat vodáky na peřejích řeky Keve a Kwanza, zavzpomínáme na poslední květnový den roku 1970, kdy se kvůli zemětřesení odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte a v podobě laviny ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970 a s Lenkou Vacvalovou budeme hledat odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s převýšením v 31 km.I letos bude vstupné na celý program festivalu za symbolických 99 Kč a celý výtěžek bude věnován na činnost červenokosteleckého oddílu Kadet. Mimo besedy a filmů Vás čeká bohatá tombola a skvělé občerstvení. Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec.
Podrobný program festivalu:
  • 18:30 - první blok - Salto je král
Režie: Pavol Barabáš, Délka: 63 min
Zavřete oči a představte si největší vodopády světa. A do toho si představte, že je slaňujete. Je to možné? Ano! Parta kamarádů, jejichž společnou výzvou je objevovat, dosahovat cílů a splynout s nespoutanými vertikálními živly, se o to pokouší. Cesta k nim představuje často výpravy do neznáma, kde ani ta nejdůslednější příprava negarantuje vytoužený cíl. Jedinou jejich jistotou je síla přátelství, maximální důvěra a pocit sounáležitosti. Bude to však stačit na přechod nejvyšších vodopádů světa?
  • KWANZA topící se diamant Angoly
Režie: Mike Dawson, Délka: 30 min
Dvojnásobný olympionik Dawson, Jihoafričan Dewet Michau a britský vodák Jake Holland cestují hluboko do srdce válkou zničeného jihoafrického státu. Bojují s nemilosrdným počasím a kilometry nezmapovaného terénu, aby se stali jedněmi z prvních kajakářů, kteří zažijí nebezpečné peřeje řek Keve a Kwanza.

  • 20:00 - druhý blok
Madeira v době Covidové - beseda s Miroslavem Novosvětským
  • 21:00 - třetí blok - Nájdem odvahu
Režie: Viliam Bendík, Délka: 37 min
Lenka Vacvalová hledá odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s převýšením 31 km. Zakládá TÝM ODVAHY na pomoc dětem s rakovinou a v květnu 2019 vyráží z Dukelského průsmyku na dlouhou cestu na Děvín. Na Cestě hrdinů SNP však najde daleko odvážnější ženy, než je ona sama. Nakonec uprostřed nádherných slovenských hor zažije to nejcennější – lidskou dobrotu.

  • Boys 1970
Režie: Tomáš Galásek, Délka: 52 min
Poslední květnový den roku 1970 se při zemětřesení odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte a v podobě laviny, ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970. Marek Holeček a Radoslav Groh v roce 2019 vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte a na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli, ji pojmenovali Boys 1970

Předprodej vstupenek v IC Červený Kostelec (www.cervenokostelecko.cz ) nebo na www.mksck.cz