Kladské pomezí

HELENA VE STÍNU BRATŘÍ ČAPKŮ

26. 04. 2024 - 28. 04. 2024

  • HELENA VE STÍNU BRATŘÍ ČAPKŮ

Úpičtí divadelníci chtějí v rámci svého 200. výročí připomenout i významné osobnosti našeho města. Mezi tyto osobnosti bezesporu patří rodina Čapkova, která v Úpici 17 let žila. Divadelníci tedy uvažovali o tom, že po dlouhé době uvedou některou z her Karla Čapka, a proto oslovili s nabídkou spolupráce Hasana Zahiroviće, který je nejen jedním z nejlepších znalců života, díla a tvorby rodiny Čapkových, ale také pedagogem a profesionálním hercem. Hasan spolupráci uvítal, ale přesvědčil divadelníky o tom, že než inscenovat některou z her Karla Čapka, tak bude zajímavější uvést hru o životě Čapkových v Úpici. A tak pod odborným dohledem Hasana Zahiroviće vznikl scénář nové hry, jehož autorem je Jiří Roth. Hra nese název HELENA VE STÍNU BRATŘÍ ČAPKŮ a vychází z historicky doložených událostí v rodině Čapkových v souvislosti s Úpicí.

Nenechte si ujít tuto možnost podívat se do historie našeho města prostřednictvím divadelního představení, které nabídne nejen skutečné okamžiky ze života rodiny Čapkových, ale připomene i další úpické obyvatele (třeba právě i Vaši babičku či pradědečka…?!)

V režii Hasana Zahiroviće hrají: Zdeněk Dietrich, Kamila Gottsteinová, Vladimír Hetflejš, Irena Hetflejšová, Adam Horký, Jana Hüblová, Jana Kadaníková, Jindřiška Kleinerová, Petr Košťál, Helena Košťálová, Kateřina Kožušníková, Ladislav Lysický, Julie Melicharová, Kryštof Menšík, Milan Menšík, Zina Rýgrová, Eva Šlegrová, Pavel Švorčík, Zdeněk Vylíčil, Irena Vylíčilová, Marek Zvelebil.

PREMIÉRA: pátek 26. 4. 2024** Divadlo A. Jiráska ** 19:00 hodin ** vstupné 200 Kč – vstupenky jsou v předprodeji od 2. 4. v Turistickém informačním centru


Soubory ke stažení