Kladské pomezí

JIŘÍ HORSKÝ: CESTA KOLEM SVĚTA ZA 21 DNÍ

06. 08. 2020 - 06. 08. 2020

  • JIŘÍ HORSKÝ: CESTA KOLEM SVĚTA ZA 21 DNÍ

Zveme vás na přednášku horolezce a cestovatele Jiřího Horského.
Čtvrtek 6. srpna 
od 21 hodin
Terasa před Muzeem papírových modelů

Jiří Horský pochází z Horšovského Týna a žije v Jílovém u Prahy. Pokud je ovšem v České republice. Jinak můžete jeho stopy najít po celém světě: od Indočíny, přes Indii a Nepál, Blízký východ, Alpy, po Island, Kostariku či Havaj. A mnoho jeho cest znají diváci v Polici nad Metují, kde prezentoval třeba v rámci XVI. Srazu zimních turistů lezení v Kostarice, v polické Sokolovně cestu po Havajských ostrovech nebo v Hospůdce pod Ostašem povídal o svých zážitcích z Maratónu na Sahaře.

Na začátku roku 2019 se vydal na cestu kolem světa. Co vše se dá stihnout za tři týdny? Willi Foggovi trvala cesta kolem světa 80 dní a díky ní vyhrál sázku. Jiří Horský to stihl za 21 dní, žádnou sázku nevyhrál, ale v Polici nad Metují nabídne ve virtuální rovině možnost projet se kolem planety společně s ním.

Během jednoho večera se můžete společně s ostatními projít po Asii, Austrálii, Americe a Evropě. Od mrakodrapů v Singapuru, přes operu v Sidney, Havajské ostrovy, Hollywood, Las Vegas po islandské gejzíry.

Během přednášky se dozvíte, kolik je potřeba dnes investovat do takovéto cesty, co vše smíte a nesmíte na různých místech planety dělat a kde bylo nejlíp a kde „teklo do bot“.

V rámci Nové Terasy 2020 pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují.

Při nepříznivém počasí se přednáška přesouvá do Zeleného domečku.

Soubory ke stažení