Kladské pomezí

Karpatský oblouk: Pěšky do Banátu

24. 11. 2022 - 24. 11. 2022

  • Karpatský oblouk: Pěšky do Banátu

Pěšky přes Slovensko, Polsko, Ukrajinu a Rumunsko po hřebenech Karpat s cílem v Banátu - to byla tři a půl měsíční cesta plná dobrodružství Viktorky Rys.

V horách se setkávala s místními lidmi i s medvědy, potýkala se s útoky pasteveckých psů a nepřízní počasí, procházela známými místy i těžko prostupnou divočinou. Karpatský oblouk přešla podruhé po šesti letech, aby porovnala, jak se za tu dobu Karpaty změnily, jak ji posunuly zkušenosti z ostatních dálkových treků, a aby o cestě znovu natočila film, o který při první cestě přišla, když byla v Rumunsku okradena. Na zádech si tentokrát nesla outdoorové vybavení o hmotnosti 5 kg.

VIKTORKA RYS (VIKTORČINA CESTA TAM)

Viktorka cestuje s ultralehkou výbavou, bez letadel a nízkonákladově. Věnuje se zejména dálkovým horským přechodům. Dvakrát přešla karpatský oblouk s cílem v Banátu, pokračovala přes balkánské hory do Istanbulu a přešla Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbájdžánu. Půl roku žila na Islandu, kde pracovala jako honačka ovcí. Na cestách fotí, filmuje, dobrovolničí a testuje vybavení pro obchod Pod 7 kilo. V nakladatelství BWT Books vydala knihu Hory a nekonečno. Na sociálních sítích ji najdete jako @ultraviktorka

Délka akce: 90 minut

Soubory ke stažení