Kladské pomezí

Koncert Jany Šteflíčkové a kapely Tlupa tlap

25. 07. 2020 - 25. 07. 2020

  • Koncert Jany Šteflíčkové a kapely Tlupa tlap

JANA ŠTEFLÍČKOVÁ
TLUPA TLAP
Sobota 25. července od 19 hodin
Koncert na Terase před Muzeem papírových modelů

Terasa letos slaví už desátý ročník. A k této příležitosti jsme se rozhodli, že na koncert pozveme naše kamarády, kteří už na „Terase“ hráli a zpívali.

Jana Šteflíčková zpěvačka a herečka Divadla Ypsilon koncertovala na Terase v roce 2013. Kapela Tlupa tlap o rok později…

Jana Šteflíčková patří mezi známé postavy české folkové scény. Ve své hudební tvorbě se nebojí využít tradic lidové hudby, etnických nápadů, ale třeba i jazzu nebo blues.

A samozřejmě se nebojí ani legrace a dokáže si ji udělat i sama ze sebe.

Na svých webových stránkách má i tento text: „Jana Šteflíčková je pražská písničkářka a herečka Studia Ypsilon neomezená hudebními žánry. Posluchače potěší její bezprostřední komunikace s diváky, její hravost, spontánnost, a osobitá, netradiční hra na kytaru. Má bohaté zkušenosti s hraním po klubech a festivalech všech žánrů, od punku po jazz….  Ráda se inspiruje na cestách, ráda improvizuje, takže její koncerty jsou otevřeným, stále se vyvíjejícím tvarem…“ V roce 2006 obdržela písničkářské ocenění festivalu Zahrada, v roce 2010 a 2016 obdržela ocenění Taisawards v kategorii zpěvačka, žánrově se ještě více otevírá – ve stejné roce vystupuje jako support Johna Mayalla a začíná více vystupovat po klubech u nás, příležitostně i v zahraničí.

V roce 2012 vydává své první autorské CD, natočené ve vlastní produkci s názvem Jana Šteflíčková.

V roce 2015 produkuje album Letná, které vychází ve vydavatelství Galén.

Tlupa tlap je folkrocková kapela z Pilníkova. Neodolám a odcituji z jejich webu (www.tlupatlap.cz): „Proč TLUPA TLAP? Tak TLUPA nejspíš pro naše přesvědčení, že sedmičlenná kapela je natolik početná, že už si tak může beze studu klidně říkat. Navíc se považujeme primárně za primáty, kteří jsou schopni scházeti se i mimo jakoukoliv hudbu.

No a TLAP? To by se dalo nejspíš vysvětlit naší, možná až dětinskou, radostí z toho, že máme všichni – ještě stále – všechny ruce (14 ks.) ověnčené - ještě stále- plným počtem prstů (70 ks.). A vlastně taky proto, že při vyslovení to zní celkem rytmicky, a dá se to zahrát třeba i na buben, a to bez jakéhokoliv hudebního vzdělání.

Tato citace naprosto koresponduje s tím, co Tlupa tlap nabízí: kvalitní hudbu, občas věci k zamyšlení, gejzír humoru a k tomu ještě přidaná hodnota laskavých slov – nejen v textech písní. A k tomu nadsázku a nadhled, který nutně musí mít lidé z podkrkonoší, aby vůbec mohli v podhůří přežít.

Přes četné úspěchy skupiny – jmenujme např. vítězství celostátní Porty v Plzni (2000), vítězství festivalu humoru v Olomouci, opakovaná vítězství na celostátním festivale v Mohelnici či natáčení dvou pořadů pro Českou televizi si skupina stále drží svou tvář a hrdě sází na své neotřelé obraty v textech, a na netradiční hudební aranže svých písní. V roce 2017 vydala kapela zatím poslední album s názvem „Skladem“.

Dobrovolné vstupné bude věnováno Dětské hemato-onkologii Fakultní nemocnice Hradec Králové společně s dobrovolným vstupným z „Bez Šance fest“ pořádaného spolkem Kvíčeroff.

V rámci Nové Terasy 2020 pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují.

Soubory ke stažení