Kladské pomezí

Koncert v zahradě Clarinet Factory

30. 06. 2023 - 30. 06. 2023

  • Koncert v zahradě Clarinet Factory

Koncert v zahradě Clarinet Factory

Kde: Prodejní zahrada TREES, Červený Kostelec
Kdy: 30.06.2023 (19.00 hodin)
Popis akce:
Počátky čtyřčlenného hudebního tělesa Clarinet Factory se datují do roku 1994, do doby studií všech členů na pražském AMU. Tehdy byla doménou čtveřice Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr "Pepíno" Valášek především interpretace klasiky a jazzu. Clarinet Factory se ale brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, od aranžování ke komponování, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti.

Clarinet Factory během své dosavadní kariéry spolupracovali také s Bobby McFerrinem, Janou Koubkovou, Filharmonií Brno, PKF Prague philharmonia, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Radkou Fišarovou, Ivou Bittovou; s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou ve společném projektu Eternal Seekers, ale i Tata Bojs, Floexem či Joe Achesonem z Hidden Orchestra. V řadě site specific vystoupení spolupracovali s intermediálním umělcem Petrem Niklem a legendárním perkusionistou Alanem Vitoušem.

Koncert se koná v areálu zahradnictví a kavárny TREES, 17. listopadu 1270, Červený Kostelec.

Délka akce: 90 minut

Více informací: www.trees.cz
Předprodej vstupenek v prodejní zahradě Trees, v informačních centrech našeho regionu nebo na www.mksck.cz. Clarinet Factory