Kladské pomezí

Malé letní divadlení

17. 07. 2018 - 22. 07. 2018

  • Malé letní divadlení

Nádvoří benediktinského kláštera přivítá divadelní soubory a to jak amatérské, tak profesionální

Nádvoří benediktinského kláštera v Broumově přivítá v rámci 13. ročníku Malého letního divadlení divadelní soubory amatérské i profesionální. Festival se uskuteční od 17. do 22. 7. 2018.

Branické divadlo odstartuje festival večerním představením Na správné adrese aneb Holky z inzerátu. Na jedné adrese se ocitá klavíristka Julie, malířka Žofie a PR manažerka Marie. Nezávisle na sobě se rozhodnou pro radikální změnu života a bez vědomí ostatních, si podají inzerát. Zanedlouho začne kolotoč nečekaných záměn… V hlavní roli se představí broumovská rodačka Uršula Kluková, v roli manažerky Karolína Hlaváčková a jako malířka Žofie Patricie Solaříková, hvězda seriálu Ulice. Chybět nebude ani ředitel Branického divadla Václav Čížkovský nebo syn Pavla Trávníčka Pavel Dytrt.
Divadleni 01  
Divadlo SemTamFór pobaví hned dvěma tituly. Veselé vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, kteří spolu pekli dort, myli podlahu a zašívali kalhoty žížalou. To je Povídání o pejskovi a kočičce. Soubor zpracoval všem dobře známou pohádku netradičním způsobem. Tři klauni povídají publiku známý příběh, při kterém se dětem otevírá možnost ho spoluvytvářet.

Komedii o tom, jak se jedno banální rodinné setkání ohledně jména očekávaného potomka pomalu mění v rodinné drama, uvidíte ve středu 18. 7. Připravte se na vtipnou, krutou, dojemnou i chytrou hru o mužích, ženách a jejich vztazích. Divadelní hra má název Jméno.
Divadleni 02  
Třetí den divadlení bude jeviště patřit místnímu divadelnímu souboru Divadlu Broumov. Premiérou pro publikum i pro herce bude hra Tik Ťak z pera Laurenta Baffie. Posaďte se do pomyslné čekárny, kde čeká šest pacientů, kteří se pokoušejí zahnat nudu, než dorazí terapeut.

Pozvání na divadelní festival přijal i divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou. Kolotoč bláznivých situací mezi milenkou a bohatou nevěstou vám přinese inscenace Nevěsta k pohledání.

Nezapomínáme ani na světové kulturní dědictví, jímž je loutkářství. Broumovské loutkové divadlo Brum, které letos oslaví 70. výročí zakončí festival pohádkou Čarovný kvítek.

Přejme festivalu krásné počasí, hodně návštěvníků a mnoho kulturních zážitků.

Více informací na www.broumov-mesto.cz nebo www.facebook.com/Broumov