Kladské pomezí logo Kladské pomezí turistická oblast

Malé letní divadlení

17. 07. 2018 - 22. 07. 2018

  • Malé letní divadlení

Nádvoří benediktinského kláštera přivítá divadelní soubory a to jak amatérské, tak profesionální

Nádvoří benediktinského kláštera v Broumově přivítá v rámci 13. ročníku Malého letního divadlení divadelní soubory amatérské i profesionální. Festival se uskuteční od 17. do 22. 7. 2018.

Branické divadlo odstartuje festival večerním představením Na správné adrese aneb Holky z inzerátu. Na jedné adrese se ocitá klavíristka Julie, malířka Žofie a PR manažerka Marie. Nezávisle na sobě se rozhodnou pro radikální změnu života a bez vědomí ostatních, si podají inzerát. Zanedlouho začne kolotoč nečekaných záměn… V hlavní roli se představí broumovská rodačka Uršula Kluková, v roli manažerky Karolína Hlaváčková a jako malířka Žofie Patricie Solaříková, hvězda seriálu Ulice. Chybět nebude ani ředitel Branického divadla Václav Čížkovský nebo syn Pavla Trávníčka Pavel Dytrt.
 
Divadlo SemTamFór pobaví hned dvěma tituly. Veselé vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, kteří spolu pekli dort, myli podlahu a zašívali kalhoty žížalou. To je Povídání o pejskovi a kočičce. Soubor zpracoval všem dobře známou pohádku netradičním způsobem. Tři klauni povídají publiku známý příběh, při kterém se dětem otevírá možnost ho spoluvytvářet.

Komedii o tom, jak se jedno banální rodinné setkání ohledně jména očekávaného potomka pomalu mění v rodinné drama, uvidíte ve středu 18. 7. Připravte se na vtipnou, krutou, dojemnou i chytrou hru o mužích, ženách a jejich vztazích. Divadelní hra má název Jméno.
 
Třetí den divadlení bude jeviště patřit místnímu divadelnímu souboru Divadlu Broumov. Premiérou pro publikum i pro herce bude hra Tik Ťak z pera Laurenta Baffie. Posaďte se do pomyslné čekárny, kde čeká šest pacientů, kteří se pokoušejí zahnat nudu, než dorazí terapeut.

Pozvání na divadelní festival přijal i divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou. Kolotoč bláznivých situací mezi milenkou a bohatou nevěstou vám přinese inscenace Nevěsta k pohledání.

Nezapomínáme ani na světové kulturní dědictví, jímž je loutkářství. Broumovské loutkové divadlo Brum, které letos oslaví 70. výročí zakončí festival pohádkou Čarovný kvítek.

Přejme festivalu krásné počasí, hodně návštěvníků a mnoho kulturních zážitků.

Více informací na www.broumov-mesto.cz nebo www.facebook.com/Broumov