Kladské pomezí

NÁCHODSKÁ VÝTVARNÁ ZIMA

17. 12. 2022 - 12. 02. 2023

  • NÁCHODSKÁ VÝTVARNÁ ZIMA

od 17/12/2022
do 12/02/2023

GVUN Jízdárna
Út–Ne 9–17 hodin

Kurátorka výstavy: Nongkran Panmongkol

Vernisáž 16. prosince 2022 v 17 hodin. V programu vernisáže vystoupí pěvecký sbor studentů Jiráskova Gymnázia v Náchodě pod vedením sbormistra Vlastimila Čejpa.

Vstupné:
Rodinné 50 Kč
Základní 30 Kč
Snížené 15 Kč

V letošním roce připravuje Galerie výtvarného umění v Náchodě výstavu Náchodská výtvarná zima – výstava regionálních umělců se zahraniční účastí (Nachod Art Winter – regional fine art exhibition with international cooperation/participation). Kurátorkou výstavy je Nongkran Panmongkol dlouhodobě působící ve Stockholmu, v severním Thajsku a pravidelně i v Česku. Kurátorka se rozhodla oslovit užší okruh autorů ve srovnání s tradičním formátem Náchodského výtvarného podzimu.
Její pohled je formován jejím nadhledem a zkušeností v mezinárodním kontextu se zřetelem na podoby současného umění v site-specific (geografickém) kontextu, ve společenském kontextu, včetně insitního umění.
Kontrasty/hranice mezi profesionálním (tržně úspěšným) a neprofesionálním současným uměním, uměním amatérským, uměním autodidaktů, komunitním uměním a privilegovanými formami dnešního vizuálního umění mizí nebo se mění.

Od 7. 12. 2022 každou první středu v měsíci vstup zdarma.

Od 1. května 2022 je v GVUN zavedeno volné vstupné pro běžence z Ukrajiny, kteří prchají před následky válečného konfliktu. Toto volné vstupné platí pro výstavní program, doprovodný a edukační program.