Kladské pomezí

Náchodské Kuronské slavnosti

02. 09. 2016 - 03. 09. 2016

  • Náchodské Kuronské slavnosti
Letošní slavnosti započnou jako již tradičně pátečním Slavnostním koncertem v děkanském kostele sv. Vavřince na Masarykově náměstí. Večer 2. září ve 20:30 hodin se představí Rižské saksofonové kvarteto pod vedením prof. Artise Símanise se sólistkou Lotyšské národní opery Kristíne Gailíte. 

V sobotu 3. září rozezní zámecká nádvoří zpěv, hudba, tanec, určitě přijde i kouzelník! Dopoledne je věnováno vystoupením dětských souborů z náchodských škol, ve 14.00 hodin návštěvníky přivítá Petr vévoda Kuronský a Zaháňský s rodinou, pozdraví vzácné hosty ze spřátelených měst a krajů, přijme dožínkový věnec z rukou náchodských obyvatel. Vévodu a ctěné publikum osloví starosta Náchoda Jan Birke, polští a lotyšští přátelé. Z družebního města Bauska přijede taneční soubor Memelite, jejichž vystoupení je vždy krásný zážitek.

Pro radost dětem budou hrát náchodští loutkáři, vystoupí šermíři ze souboru Mecenarius, smyčcový orchestr ZUŠ Náchod, zazpívá náchodský soubor Hron, Smíšený sbor Kácov, taneční vystoupení "leander" Vám předvede Spolek panstva na tvrzi Žíželeves.

Hostem závěrečného večerního koncertu bude zpěvačka paní MONIKA ABSOLONOVÁ, kterou během večera bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
Název položky
Název položky