Kladské pomezí

Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci

02. 07. 2016 - 30. 07. 2016

  • Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci
Božena Němcová je známa nejen jako autorka klasické prózy, ale také jako výborná vypravěčka a zapisovatelka pohádek. České pohádky byly její první samostatně vydané literární dílo. 

Proto jsme pro nejmenší z nás připravili Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci, kde každou červencovou sobotu od 16:00 hodin můžete vidět krásnou pohádku. Vstupné na pohádku je dobrovolné.

V případě nepříznivého počasí se pohádka odehraje v kině Luník v Červeném Kostelci. Větší z nás mohou absolvovat prohlídku Domku Boženy Němcové nebo zhlédnou novou expozici věnovanou Břetislavu Kafkovi. Vstupné je za symbolických 20 Kč dospělí a 10 Kč děti. Organizátorem akce je Městské kulturní středisko Červený Kostelec.

2. 7. 2016 - Tajná pohádka 
(Ústavúžasu z.s. – Jakub Folvarčný)
Podstatnou část pohádky tvoří bohapusté blbnutí a bezuzdné pouštění si fantazie na výlet, čehož se děti nemohou nabažit. Příběh o hadovi, který byl tak líný, že mu nohy utekly do lesa, protože na něm nehodlaly zakrnět. 

9. 7. 2016 - Pohádka dračí aneb trable s princeznou 
(Agentura Perštejni Pardubice)
Loutková pohádka o dráčkovi, který chce být básníkem a místo princezen raději baští jahodové knedlíky. Jenže co dělat, když mu nikdo nevěří. A tak má trable s princeznou, o kterou nestojí, i s rytíři, kteří ji chtějí "osvobodit". 

16. 7. 2016 - Krtek s myškou v divadle 
(Divadélko malé BO Javorník)
Kreslené postavičky KRTEČEK a MYŠKA Vás provedou divadelním světem a zahrají si s dětmi opravdové divadlo. Součástí tohoto pořadu jsou krátké pohádky, ve kterých si děti zahrají hlavní role. 

23. 7. 2016 - O pejskovi a kočičce 
(Klub loutkařů Úpice)
Dvě spojené pohádky o tom, jak pejsek s kočičkou pekli dort a myli podlahu. Těšit se můžete na oblíbené postavy ve známých pohádkách. 

30. 7. 2016 - Jak šel Kozlík do světa 
(Loutkové divadlo Kozlík)
Pohádka vypráví o Kozlíkovi, který se vydal do světa, aby mohl vysvobodit princeznu. Musí splnit tři úkoly, které mu zadá černokněžník. Díky úkolům se z Kozlíka stane pracovitý odvážný a chytrý princ Kozlík. Pohádka má logopedický a výchovný přínos. A jestli si Kozlíka princezna vezme? To se ukáže na závěr. 

Věříme, že si uděláte čas a přijdete se s dětmi pobavit na zábavné pohádky do Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci. Těšíme se na vás...
Velké poděkování patří společnostem Saar Gummi a Benet, které Pohádkové léto v Domku Boženy Němcové podporuji.