Kladské pomezí

Rozmarné léto

20. 04. 2018 - 21. 04. 2018

  • Rozmarné léto

Rádobydivadlo Klapý

Hra v rámci divadelního předplatného "MODRÉ" (20. 4.)  a "ZELENÉ" (21. 4.)

Autoři: V. Vančura, R. Felzmann
Úprava a režie: Jaroslav Kodeš

Hrají: Eva Kodešová, Ladislav Valeš, Pavel Macák, Václav Špirit nebo František Zborník, Jonáš Filip, Petra Maťáková nebo Tereza Lačná, Jaromír Holfeuer, Pavla Umhöhová nebo Lenka Svobodová-Šťastná a Vít Šťastný

Velmi populární humoristická novela Vladislava Vančury Rozmarné léto, napsaná autorem v roce 1926, je často dramatizována. Mimo jiné posloužila i jako předloha pro nejednu rozhlasovou inscenaci (první z roku 1961) a také k neméně známému a stejnojmennému filmu Jiřího Mencla z roku 1967 s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Na prvním místě díla ovšem není prudký děj, ale autorův jazyk ovlivněný poetismem. Přesto se nová inscenace Rádobydivadla pokouší této novele prošlapat na jeviště cestičku méně užívanou. Akcentuje vztah manželů Důrových, lyrický poetismus a jazykovou hravost posunuje více k dramatičnosti a scénické hravosti, používajíc i prvků grotesky.

O souboru
Rádobydivadlo Klapý působí na amatérské divadelní scéně už více jak třicet let. Za tu dobu nazkoušel soubor, složený z lidí žijících v různých místech Ústeckého kraje, Prahy i středních Čech, přes třicet inscenací. Hraje velmi často po celé republice, zajíždí na různá pozvání i do ciziny. Dramaturgie souboru je pestrá, nicméně preferuje hry s vážnější tématikou než ty čistě zábavného charakteru. V současnosti má na repertoáru: B. Hrabal, V. Nývlt: Taneční hodiny pro pokročilé; P. Shaffer: Amadeus; L. Valeš podle I. Bergmana: Dlouhá cesta; L. Valeš podle Š. Alejchema: Všechno není košer; Vl. Vančura.

Pátek 20. dubna 2018 v 19.00 hodin a sobota 21. dubna 2018 v 19.00 hodin

Délka: 140 minut s přestávkou

Vstupné: Kč 120,- 100,- 80,-               Předprodej již od 1. listopadu 2017