Kladské pomezí

SCHAUMBURSKÁ SLAVNOST

13. 08. 2022 - 13. 08. 2022

  • SCHAUMBURSKÁ SLAVNOST

SCHAUMBURSKÁ SLAVNOST

V sobotu 13. srpna 2022 nabídne náchodský zámek celodenní program včetně kostýmovaných prohlídek.

Spolu s rodinou posledních majitelů Schaumburgů budete účastníky zámecké „zahradní slavnosti". Čekají Vás rozličné aristokratické kratochvíle jako hudba a tance 19. století. V souladu s tehdejší módou se ale podíváme i zpět do historie - pobaví Vás například „středověký kejklíř" nebo dobová přehlídka obludária. Drobnou památku na zábavný den či něco dobrého na zub můžete pořídit u řemeslníků na nádvořích zámku.
A nesmí chybět ani připomínka kulatin zámeckých medvědů - Ludvíka a Dáši, kteří v letošním roce slaví 30. narozeniny. Přijďte jim pogratulovat a prohlédnout si výstavu, kterou na jejich počest připraví děti z příměstského tábora Medvědí stezka pořádaného SVČ Déčko Náchod.

Samotní příslušníci schaumburské rodiny Vás pak provedou svými komnatami - dětskými pokoji, soukromými prostorami rodičů i společenskými sály a salony.

Kostýmované prohlídky v zámku: 130 Kč/základní; 100 Kč/senioři 65+, mládež do 25 let, držitel průkazu ZTP a ZTP/P; 50 Kč/děti od 6 do 18 let; zdarma děti do 6 let.

Vstupné do areálu zámku (včetně vstupu na věž): 70 Kč/jednotné; děti do 6 let zdarma.