Kladské pomezí

Výstava: Josef Vik - Obrázky

30. 06. 2017 - 17. 09. 2017

  • Výstava: Josef Vik - Obrázky

dovolte, abychom Vás pozvali na slavnostní zahájení velké letní výstavy. Letos je věnována významnému regionálnímu výtvarníkovi panu Josefu Vikovi, jehož jméno je s naším krajem doslova srostlé, a to už pětaosmdesát let. Josef Vik je výtvarník pilný, pečlivý a pracovitý, výtvarník, který umí zařídit, že se divákovi při pohledu na jeho práce tvář rozzáří širokým, spokojeným úsměvem. A jeho obrázky, do kterých poctivě ukládá podoby chaloupek, domů, vesnic, městeček, různých zákoutí, panoramat a třeba i pohádek a pověstí... ty jsou živou výtvarnou pamětí našeho kraje. A nejen pamětí - také oslavou jeho krásy ve všech ročních obdobích.

 

Velká výstava výtvarných prací Josefa Vika je dárkem, který úpické muzeum ve spolupráci s dalšími institucemi a soukromými sběrateli přichystalo havlovickému malíři k významnému životnímu jubileu. Zveme Vás a Vaše přátele tedy co nejsrdečněji na vernisáž výstavy JOSEF VIK - OBRÁZKY.  

 

Těšíme se na Vás v pátek 30. 6. 2017 již tradičně v 17 hodin v Městském muzeu a galerii JWM v Úpici! Výstava je přístupná od 1. 7. do 17. 9. 2017.

Soubory ke stažení