Kladské pomezí

Zahájení Festivalu zážitků

23. 06. 2018 - 23. 06. 2018

  • Zahájení Festivalu zážitků

Akcí v Gorzanówě zahajujeme v regionu prázdninovou sezonu plnou zážitků. Zveme vás na jedinečné setkání s pohádkovou historií zámku a jeho dávných obyvatel a také seznámení s dvorským divadlem, které se uskuteční 23.6. 2018 od 14 do 18.30 hod.

Zahájení Festivalu zážitků se koná v místě původního renesančního zámku v Gorzanówě ze 16.století, který byl později přestavěn do dnešní  barokní podoby. Z tohoto dříve nejvzácnějšího a rozsáhlého komplexu historických budov zbyly po více než 70 letech chátrání na některých místech jen ruiny, přesto má svou jedinečnou atmosférou a stále častěji se stává dějištěm různých kulturních akcí. Nyní má zámek nového majitele a prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

To ale není vše, co na vás čeká. V rámci Festivalu zážitků vznikne kulturní stezka, na které se objeví všechny objekty organizující festivalové akce v období tří nadcházejících prázdninových sezon. Tyto atraktivity budou označeny informačními tabulemi s QR kódem, díky čemuž se při použití mobilního telefonu budete moci dozvědět o původu historických budov, co vše je možné v nich vidět a jakých akcí se zúčastnit. Interaktivní internetová mapa vám pomůže lépe se zorientovat po trase a naplánovat si prohlídku.

Katalog festivalu zážitků dostanete ZDARMA v informačních centrech Kladského pomezí.