Kladské pomezí

Žernovský bajk

10. 06. 2023 - 10. 06. 2023

  • Žernovský bajk

Letošní ročník Žernovského bajku se uskuteční 10. června 2023. Zajímavá trať poblíž samotného Babiččina údolí a celodenní doprovodný program. To jsou hlavní atributy závodu, který se letos uskuteční po dvacáté první. Pro závodníky z řad široké veřejnosti od kategorie odrážedel pro nejmenší po 70+ jsou připraveny trasy od 2,2 km po 35 km.

„Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt, ale od loňského roku je výrazně pozměněna. I přes veškerou snahu se nepodařilo zajistit provizorní lávku přes Úpu u Červeného mostu, který v letošním roce rekonstruují Lesy ČR. Což je pro nás všechny skvělá zpráva!
Trasa závodu se tak z pravého břehu Úpy bude vracet přes Pohodelskou lávku, která už má letošní rekonstrukci za sebou. Vynecháme tak vždy mokrý úsek u Hlubokého potoka. Závod je poprvé součástí renomovaného amatérského seriálu „Dobrušský pohár“.    
Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den v roce. Jako pořadatelé se snažíme spolupracovat hlavně s místními firmami, takže jsme rádi, že naším hlavním partnerem je firma Pinguin z Náchoda a ACE PAC“,
řekl ředitel závodu Libor Mojžíš.

Jako součást doprovodného programu vystoupí dixielandová kapela Black Buřiňos, jejich show požene účastníky do dalších kol závodu. Účastníci si mohou vyzkoušet i workoutové hřiště pod rozhlednou, skákací hrad nebo si hrát v hasičské pěně.

Od 19:00 vystoupí kapely NABRAN KUTAH a VAŤÁK. Vstupné nevybíráme, skvělý catering zajištěn.

Prosíme o maximální využití on-line registrace, která je i finančně zvýhodněna.

Zároveň prosíme turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů.
Akce je podpořena také Královéhradeckým krajem.
Více info je na www.zernovskybajk.cz .


https://www.youtube.com/shorts/oQqu8nSoUXg