Kladské pomezí

Certifikovali jsme nové regionální výrobky

24. 10. 2019

  • Certifikovali jsme nové regionální výrobky
Dne 21. 10. 2019 se už posedmé sešla certifikační komise, aby ohodnotila dva nové žadatele o regionální značku Kladského pomezí.
nové reg výrobky 01 Výrobci musí splnit řadu kritérií. Především je to původ surovin tvořících výrobek, velký podíl ruční práce, originalitu a výroba šetrná k životnímu prostředí.
Ke dvanácti regionálním výrobkům Kladského pomezí přibyla užitková a dekorační keramika od Bohuslavy Winterové z Hronova a bylinné sirupy Martiny Hlouškové z Červeného Kostelce.
nové reg výrobky 02 Ředitelka Markéta Venclová představila možnosti spolupráce v podobě tiskové i elektronické propagace a zajištění označení regionálního produktu v podobě samolepek, známek, visaček a plachet.
keramika Po oficiální části došlo také k setkání již stávajících certifikovaných výrobců. V nezávazném hovoru si účastníci předávali zkušenosti a pochlubili se novinkami.
Regionální produkty Kladského pomezí zakoupíte nejčastěji v informačních centrech, ale také v dárkových obchodech. Více o nich naleznete na webu www.kladskepomezi.cz