Kladské pomezí

Cyklobusy Kladského pomezí ukončily svoji sezonu

13. 10. 2015

  • Cyklobusy Kladského pomezí ukončily svoji sezonu

Poslední zářijový víkend naposledy vyjely obě linky cyklobusu, aby rozvezly návštěvníky, turisty a cyklisty po celém regionu Kladského pomezí i do sousedního Polska. Již 12. sezona provozu cyklobusů, kterou organizuje a propaguje společnost Branka, o.p.s., byla zahájena na konci května.

Cyklobusy vozily návštěvníky z Hradce Králové přes Náchod do Adršpachu až na Pomezní boudy a také z Náchoda do polské Kudowy Zdróje, Karlówa, Wambierzyc a dále až do Broumova. A jak si pro letošní rok vedly?

Letos se z Hradce Králové na Pomezní boudy svezlo 7 171 návštěvníků a 1 192 kol. Oproti loňskému roku tedy bylo přepraveno o 742 návštěvníků a 78 kol více. Díky letošnímu teplému létu bylo na druhé lince cyklobusu přepraveno o 1 159 méně návštěvníků a o 134 kol více než v loňském roce. Linku využívali především návštěvníci, kteří se nechávali vozit do polských skalních měst nebo do oblíbeného výletního cíle poutního místa Wambierzyce.

„Velmi těší zájem návštěvníků o cyklobusy. Letos pro ně naše společnost kromě trhacích jízdních řádů nově vydala také mapu s cyklotrasami Kladského pomezí, která se díky svému malému formátu vejde každému do kapsy. Na zadní straně jsou navržené čtyři cyklovýlety, které mají sloužit pro inspiraci nejen cyklistům.“: poznamenala ředitelka Branky, o.p.s. paní Markéta Venclová.

Cyklobusy nevyužívají jenom cyklisté, ale také milovníci pěší turistiky a další příznivci, kteří chtějí poznávat náš region. Na léto 2016 se cyklobusy budou opět chystat na další sezonu a tak doufáme, že si k nim návštěvníci i nadále zachovají přízeň.