Kladské pomezí

Cyklobusy vás dovezou na výlet i v září

01. 09. 2020

  • Cyklobusy vás dovezou na výlet i v září
Ačkoliv jsou letní prázdniny již za námi, doba výletů zdaleka nekončí. Také v září máte možnost využít na svých cestách dvě linky cyklobusů, které vás dovezou na zajímavá místa Kladského pomezí.
V září se můžete i se svými koly svézt cyklobusy o víkendech a o státních svátcích. Červená linka jezdí z Hradce Králové, přes Jaroměř, Náchod, Teplice nad Metují a Trutnov, až na Pomezní boudy. Na této trase můžete navštívit například pevnost Josefov, náchodský zámek, klášter a dřevěnou školu v Polici nad Metují či Měděný důl Bohumír v Jívce. Po stopách Boženy Němcové se můžete vydat do okolí České Skalice (více na www.kladskepomezi.cz/bozenanemcova) a v Hronově si připomenete slavné rodáky Aloise Jiráska nebo Josefa Čapka. Za přírodními krásami si můžete vyšlápnout do Jestřebích hor i do skalních měst v okolí Adršpachu a Teplic nad Metují. Při zpáteční cestě je třeba počítat s tím, že se cyklobus vrací pouze do Náchoda. Cyklobusy Modrá linka vyjíždí třikrát denně k našim polským sousedům z Náchoda přes lázeňské město Kudowa-Zdrój do Karłówa a zpět. Na polské straně hranice najdete pozoruhodná skalní města Hejšovina a Bludné skály ve Stolových horách. V Kudowě-Zdrój doporučujeme navštívit Muzeum lidové kultury, Stezku mizejících řemesel, Kostnici nebo Muzeum hraček.

Více informací, tipů na cyklovýlety, přehled cyklotras a jízdní řády cyklobusů najdete na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.