Kladské pomezí

Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2020

13. 10. 2019

  • Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2020

Třetí ročník česko-polského projektu se ponese ve znamení zapomenutých i stále živých tradic. Návštěvníci se mohou těšit na osm různých, pravidelně se opakujících prázdninových zážitků.

Magický rok 2020 zahájíme přípravou na Festival zážitků. Katalog k němu nabídneme v prvním čtvrtletí nejprve na veletrzích a na jaře pak i v informačních centrech regionu. Podrobnosti o letním programu se dozví zájemci až po novém roce, ale už nyní můžeme prozradit, která místa se do projektu zapojila. fz tradice  Na české straně je to Stará škola Dřevěnka v Polici nad Metují, Jiráskovo divadlo v Hronově, Domek Boženy Němcové v Červeném Kostelci a zámek Adršpach. Polskými partnery projektu se stala pevnost v Kłodzku, Muzeum lidové kultury Sudetského pohoří a Stezka mizejících řemesel v Kudowa-Zdrój a Muzeum papírenství v Duszniki-Zdrój. Na těchto místech se v pravidelných týdenních cyklech během července a srpna odehrají jednotlivé akce spojené s poznáváním tradic.

            Stejně jako v létě 2019 se bude soutěžit o mimořádný zážitek i věcné ceny. Všechny aktivity i nadále zůstávají zdarma. Po jejich absolvování mohou účastníci navštívit také další atraktivity v místě zážitku. Průvodcem jim v tomto bude zmíněný katalog.

            Program festivalu i další informace budeme postupně zveřejňovat na www.festivalzazitku.cz