Kladské pomezí

Kladské pomezí má nové certifikované regionální produkty a za sebou rok s Čapky a Festivalem zážitků

10. 12. 2018

  • Kladské pomezí má nové certifikované regionální produkty a za sebou rok s Čapky a Festivalem zážitků

Branka, o.p.s., zastřešující turistickou oblast Kladské pomezí, svou činností letos opět přispěla k zvýšení atraktivity destinace. Pokračovalo se nejen v úspěšné cestovatelské soutěži Toulavý baťoh, ale přibylo také komplexní zpracování života rodiny Čapkovy v Královéhradeckém kraji v papírové (mapa), elektronické (web) i společenské (konference, přednášky a setkání) formě. V červenci a srpnu proběhl první ročník Festivalu zážitků na téma osobnosti.

Nové regionální výrobky 2018 01 Poslední letošní novinkou je certifikování dalších dvou regionálních produktů Kladského pomezí. „Snažíme se ocenit čas a péči, které výrobci věnují svému dílu. Při výběru je pro nás důležitá kvalita i originalita provedení, aby si turista i místní spojovali se značkou vždy něco nezaměnitelného,“ komentuje projekt Markéta Venclová, ředitelka Branky, o. p. s.

Nové regionální výrobky 2018 02 V roce 2018 se počet regionálních produktů Kladského pomezí zvýšil na 13. Přibyly folklorní panenky ze dřeva, zdobené paličkovanou krajkou od Terézie Kalinayové z Vestce u Jaroměře a dětské látkové plenky paní Ničové z Horních Rybníků u Červeného Kostelce. Ty vynikají svou barvitostí, praktičností i ekologičností.

Nové regionální výrobky 2018 03 O obou výrobcích i dalších regionálních produktech se zájemci o dílo místních šikovných rukou dozví více na webových stránkách Kladského pomezí, kde jsou k dispozici nejen obrázky, ale také seznam prodejních míst.