Kladské pomezí

Kladské pomezí se připravuje na běžkařskou sezónu

09. 12. 2019

  • Kladské pomezí se připravuje na běžkařskou sezónu
Aktuální stav téměř 300 km upravovaných běžeckých tratí může každý milovník zimních sportů sledovat na specializovaném webu.

Na běžky je v Kladském pomezí možné vyrazit celkem v devíti oblastech. Nejoblíbenější jsou ty nejvýš položené (Jestřebí a Javoří hory), oblíbené jsou také Machov, Adršpach a Police. Pro ty, kteří preferují méně frekventované trasy, je vhodné okolí Teplicka, Broumovských stěn, Hronova a Náchoda.

zima běžky Tipy na výlety naleznou běžkaři v zimních novinách Kladského pomezí, které jsou k dostání zdarma v informačních centrech. Trasy vedou česko-polským pohraničím (Machov) a Odolovem k Pasekám a Jestřebí boudě.

zima web ski Vše podstatné k zimním zážitkům v regionu se nachází specializovaném zimním webu. Právě zde můžou běžkaři sledovat aktuální stav úpravy běžeckých tratí a prohlédnout si záběry z webkamer. Díky GPS systému a spolupráci se serverem Bilestopy.cz si návštěvník vše zobrazí v reálném čase také v interaktivní mapě. Běžkařský web se nachází na adrese https://ski.kladskepomezi.cz