Kladské pomezí

Konference Léto v Kladském pomezí 2019 představí novinky pro letošní sezónu

12. 03. 2019

  • Konference Léto v Kladském pomezí 2019 představí novinky pro letošní sezónu
Co nás čeká a nemine v hlavní turistické sezóně představí zástupci atraktivit, měst a obcí v úpické Dřevěnce dne 25. 4. 2019 od 9 hod.
Národní kulturní památka a nejstarší dům v Úpici bude hostit prezentaci výjimečných událostí, jedinečných turistických atraktivit, unikátních expozic, nově zpřístupněných naučných stezek a dalších novinek v Kladském pomezí. Svůj prostor dostanou také certifikované regionální produkty, mezi něž nedávno přibyly folklorní panenky ze dřeva, zdobené paličkovanou krajkou od Terézie Kalinayové z Vestce u Jaroměře a dětské látkové plenky paní Ničové z Horních Rybníků u Červeného Kostelce. konference leto 2019
Zároveň zde dojde k distribuci letních turistických novin Kladského pomezí, které nabídnou pestrou nabídku ze stávajících i nových atraktivit regionu, kalendář akcí a pozvání na cestovatelskou soutěž Toulavý baťoh a prázdninový Festival zážitků. Ten se letos ponese ve znamení vojenských památek a nabídne v červenci a srpnu na každý den aktivitu zdarma v českých a polských pevnostech, zámcích a na bojištích spojených se slavnými bitvami.
Na závěr konference se účastnici mohou těšit na komentovanou prohlídku rekonstruované úpické Dřevěnky, která momentálně bojuje v soutěži o Dřevěnou stavbu roku.