Kladské pomezí

Regionální výrobky Kladského pomezí mají za sebou svůj první veletrh

26. 01. 2017

  • Regionální výrobky Kladského pomezí mají za sebou svůj první veletrh

Regionální výrobky Kladského pomezí zavítali do Brna

Ve dnech 19. – 22. ledna se na brněnském výstavišti konaly veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2017, kam se tradičně sjeli aktéři cestovního ruchu z celé České republiky i zahraničí. Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur najdete na veletrhu i prezentační stánky oblíbených zahraničních destinací. Veletrh REGIONTOUR podporuje především domácí a příjezdový cestovní ruch v České republice. Účastní se kraje a regiony a zástupci památek a dalších subjektů cestovního ruchu.

Regionální výrobky Kladského pomezí se prezentovali společně s dalšími u stánku Východních Čech

Kladské pomezí se na veletrhu prezentovalo na společném stánku Východních Čech, kde se propagovaly zejména regionální speciality a loutkářství. A o co měli návštěvníci největší zájem? „Samozřejmě nejvíce nám pod rukama mizely cyklomapy, pracovní sešity Toulavého baťohu pro děti a nové katalogy ubytování na rok 2017. Velkému zájmu se těšila nabídka certifikovaného regionálního produktu sirupů Camellus, které mohli návštěvníci zdarma ochutnat,“ hodnotila Lenka Lembejová z destinační společnosti Branka, o.p.s., která na veletrhu strávila jeho první dva dny, určené především pro odbornou veřejnost. „Návštěvnost byla v pátek vyšší než ve čtvrtek, předpokládám, že sobota byla opět nejúspěšnější, co se počtu návštěvníků týká,“ dodala.

Návštěvníkům zachutnali sirupy Camellus

Víkend patřil tradičně laické veřejnosti, a tak se na veletrh mohl kdokoli přijít podívat a inspirovat. A jak tedy veletrh pokračoval o víkendu? „Velice nás potěšilo, že řada z účastníků náš kraj zná, opakovaně se do něj vrací nebo o dovolené u nás vážně uvažuje. Děti velmi bavilo rozhýbávat robota z Muzea Pod čepicí a ochutnávka bylinných sirupů Camellus pro změnu okouzlila jejich rodiče,“ svěřil se nám se svými zážitky Jiří Švanda, pracovník Městského informačního centra Nové Město nad Metují, který zastupoval náš region na veletrhu po zbývající víkendový čas.

Další veletrh je čeká ve Wrocławi

Na další veletrh vyjedeme až za hranice. Kladské pomezí se se svými výrobky bude prezentovat ve dnech 24. - 26. února na Międzynarodowe Targi Turystyczne ve Wrocławi. Přijměte tedy naše srdečné pozvání. Sledujte naše webové stránky www.kladskepomezi.cz.

Název položky

Název položky

Název položky
Název položky

Název položky

Název položky

Foto: Jiří Švanda