Kladské pomezí

Turistická sezona 2017 přinese návštěvníkům venkovní výstavy, regionální produkty a Toulavý baťoh

16. 02. 2017

  • Turistická sezona 2017 přinese návštěvníkům venkovní výstavy, regionální produkty a Toulavý baťoh

Návštěvníky Kladského pomezí potěší spoustu novinek

Ačkoliv to venku na pohodové a slunečné léto ještě zdaleka nevypadá, v destinační společnosti Branka, o.p.s pro rozvoj cestovního ruchu v Kladském pomezí jsou přípravy na letní sezonu v plném proudu. A stejně jako každý rok, i letos se návštěvníci budou mít opravdu na co těšit.

V Kladském pomezí bude putovat výstava fotografií

Jednou velmi významnou novinkou je putovní venkovní výstava, která vznikne v rámci česko-polského projektu „Blíže k přírodě, blíže ke kultuře.“ Projekt by měl připomínat 20leté výročí existence organizace a 10 let úspěšné česko-polské spolupráce s Powiatem Kłodzkim. Výstava s celkem 40 velkoformátovými fotografiemi turistických zajímavostí z Kladského pomezí a polského příhraničí se během letošního roku vystřídá na devíti místech. Na české straně budete moci výstavu shlédnout v Náchodě, Adršpachu, Ratibořicích a také v Praze. V Polsku pak budou fotografie vystaveny ve městech Opole, Wrocław, Poznań, Lodź a Chorzów. První výstava se uskuteční v rámci slavností vernisáže 19. dubna v Náchodě.

Své novinky představí jednotliví aktéři cestovního ruchu regionu

V den vernisáže proběhne rovněž tisková konference Léto v Kladském pomezí, kde jednotliví aktéři představí své novinky pro nadcházející turistickou sezonu 2017. Tato konference je určena především pro široký okruh médií, informační centra a místní samosprávu.

Rok 2017 bude rokem regionálních produktů Kladského pomezí

Rok 2017 bude u nás v regionu věnovaný také regionálním produktům s vlastní regionální značkou Kladské pomezí, které se už nyní prezentují na veletrzích u našeho stánku. Jedná se o přírodní bylinné sirupy Camellus z Červeného Kostelce vyráběné z vlastnoručně vypěstovaných bylinek. Na etiketování a dekoraci lahví se podílejí zdravotně znevýhodnění zaměstnanci. Dalším vlastníkem regionální ochranné známky je paní Lýdie Birkeová-Mrázová, která vyrábí ručně šité bytové dekorační doplňky a výrobky z kukuřičného šustí.

O regionálních produktech se více dočtete také v letním čísle turistických novin, které budou pro vás k dispozici koncem dubna na pultech informačních center Kladského pomezí. Distribuce do rukou zástupců IC proběhne tradičně na jejich jarním setkání, které se tentokrát uskuteční v Novém Městě nad Metují. Hlavním cílem tohoto setkání je především výměna informací a zkušeností a vzájemné představení novinek na rok 2017.

V létě opět potěšíme i milovníky cyklistiky

Začátkem června opět potěšíme především cyklisty. V regionu budou od 3. června do 30. září tradičně jezdit dvě linky cyklobusů. Delší červená linka bude odjíždět z Hradce králové přes Adršpach až na Pomezní boudy a kratší modrá linka pojede z Náchoda do Polska a následně až do Broumova. V loňském roce byla červená trasa prodloužena, a tak se návštěvníci mohli cyklobusem pohodlně dopravit až na hřeben Jestřebích hor. Tak tomu zůstane i letos.

A co máme pro děti?

A čím potěšíme především děti? Jednoznačně naším Toulavým baťohem a jeho Cestovatelskou hrou. Barevnou ilustrovanou mapu Toulavého baťohu získáte v každém informačním centru v regionu. A zapojit se můžete i do soutěže o hodnotné ceny. Pravidla najdete na zadní straně mapy. Dále se s ním můžete setkat i v Havlovicích na víceúčelovém sportovišti, kde se bude v neděli 2. července konat Den s Toulavým baťohem. Pro děti bude připraveno spoustu zábavných her a soutěží a bavit se jistě budou i dospělí. V neposlední řadě sledujte i webové stránky www.toulavybatoh.cz, kde najdete spoustu tipů na výlety s celou rodinou i na školní výlety a kde se dozvíte i více informací o Cestovatelské hře.

Pro více informací o dění v Kladském pomezí sledujte pravidelně naše webové stránky www.kladskepomezi.cz. Najdete nás také na sociálních sítích jako je Facebook, Twitter nebo Instagram.