Kladské pomezí

Unikátní venkovní výstava fotografií putuje zpět do Čech

11. 07. 2017

  • Unikátní venkovní výstava fotografií putuje zpět do Čech

Výstavu fotografií nyní uvidíte na třech místech České Republiky

Putovní venkovní výstava velkoformátových fotografií regionu Kladské pomezí a polského příhraničí se téměř po třech měsících vrací z Polska zpět k nám do Čech. Výstavu, která vznikla v rámci česko-polského projektu Blíže přírodě-blíže kultuře, budete moci nyní spatřit v Praze, Adršpachu a Ratibořicích.

Na začátku srpna putuje výstava do Prahy

Už od čtvrtka 3. srpna ji můžete shlédnout přímo v srdci České republiky, v hlavním městě Praha. Kde přesně ji najdete, prozradí ředitelka destinační společnosti Branka, o.p.s. Markéta Venclová. „Celkem 36 velkoformátových fotografií od fotografů Jana Záliše, Oldřicha Jenky, Tomáše Vojtíška, Tomáše Gmerka, Macieje Schulze a dalších najdete přímo na náměstí Republiky před obchodním domem Palladium, kde denně proudí velké množství domácích i zahraničních návštěvníků. Výstava tam bude k vidění až do 12. srpna.“

Následně bude k vidění "doma" v Kladském pomezí

Z Prahy následně výstava poputuje zpět do Kladského pomezí, kde ji od 13. srpna až do 6. září návštěvníci mohou vidět v nejnavštěvovanějším místě regionu, v Adršpachu. Panely s fotografiemi budou stát u vstupu do Adršpašsko-teplických skal, proto i zde ji denně uvidí mnoho českých a polských turistů.

Poslední zastávkou na české straně bude malebné Babiččino údolí v Ratibořicích. „V Ratibořicích výstavu najdete od 8. září do 11. října. I Ratibořice jsou dalším známým a hojně navštěvovaným místem Kladského pomezí díky svým proslulým památkám spjatých s Boženou Němcovou, proto bylo toto místo další jasnou volbou pro tuto výstavu,“ vysvětluje Markéta Venclová.

Vystavovat se bude i v polské Vratislavi

Nakonec bude výstava přemístěna zpět do Polska, a to přímo do Vratislavi, kde bude k vidění až do konce října. A co se bude dít s fotografiemi pak? „O výstavu projevily zájem další města regionu, a tak ji návštěvníci budou moci zhlédnout i příští léto. O která města se bude jednat, bude včas oznámeno na webu www.kladskepomezi.cz,“ dodává na závěr Markéta Venclová.

Projekt Blíže přírodě-blíže kultuře, v rámci, kterého je výstava fotografií vytvořena, připomíná 20leté výročí existence organizace a 10 let úspěšné česko-polské spolupráce s Powiatem Kłodzkim. Projekt je spolufinancován z prostředku EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.
Název položky Foto: Eva Urešová