Kladské pomezí

Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

16. 04. 2019

  • Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

Hlavním tématem jsou vojenské památky zapojené do prázdninového Festivalu zážitků. Novinkou je rubrika Krajina příběhů, která zve i na méně známá místa formou poutavého vyprávění.

Léto v Kladském pomezí se dá strávit různými způsoby. Proto jsou součástí novin nejen tipy na aktivní dovolenou, ale také inspirace kudy se vydat za poznáním, jaké výstavy a akce neminout a kde se posléze občerstvit. letní noviny 2019 Rozhovor s Janou Nešněrovou, ředitelkou Městského muzea a galerie J. W. Mezerové v Úpici, přiblíží rekonstrukci a znovuotevření Dřevěnky. Tento nejstarší úpický dům (NKP) s etnografickou expozicí získal cenu za Dřevěnou stavbu roku 2019.

Dále v novinách zve město Náchod na vojenské akce i Jiráskovu turistickou chatu. Do Nového Města nad Metují se můžou turisté vydat za nově otevřenou zámeckou alejí i létajícími stroji Leonarda da Vinci. Významná trať Jaroměř – Česká Skalice – Malé Svatoňovice slaví 160 let a 1. 6. 2019 se z Výtopny Jaroměř po ní rozjede parním vlak a vy můžete sedět v něm.

Festivalu zážitků, největší události letošního léta v Kladském pomezí, je věnována dvojstrana, která seznámí nejen s kompletním programem, ale i možnostmi jak získat odměnu či být součástí mimořádného zážitku. Nechybí ani cestovatelská hra Toulavý baťoh a novinky z projektu Čapek.

Noviny budou k dostání od konce dubna 2019 v informačních centrech regionu Kladského pomezí a v elektronické formě na www.kladskepomezi.cz.