Kladské pomezí

Vydejte se na zářijové cyklotoulky Kladským pomezím

31. 08. 2022

  • Vydejte se na zářijové cyklotoulky Kladským pomezím

Období výletů, toulek a putování s koncem prázdnin rozhodně nekončí. Nezapomeňte, že i v září můžete na svých cestách využívat turistické autobusy s přepravou kol, které vás dovezou na zajímavá místa našeho regionu nebo zpět.

V provozu jsou 4 linky cyklobusů s vlekem pro přepravu až 38 kol a 1 linka s tzv. „cyklobatohem“ pro přepravu maximálně 6 kol. Všechny jezdí až do konce září vždy o víkendech a o státním svátku. cyklo KP Ptáte se, jaké cyklovýlety bychom vám doporučili? Projet si můžete například 35 km dlouhý okruh Boženy Němcové, který spojuje malebná místa v okolí Ratibořic známá z románu Babička. Pokud byste se raději vydali ve šlépějích prvního československého prezidenta, který se svou rodinou trávil dovolenou ve Velkém Dřevíči u Hronova, a poznali i místa na polské straně hranice, doporučujeme vám 36km okruh T. G. Masaryka. Unikátnost Jestřebích hor, které jsou oblastí s bohatou hornickou historií, poznáte na 15 km dlouhé cyklotrase z Úpice do Jívky. Vydat se můžete také údolím řeky Metuje po nenáročné 31km trase, na které potkáte mnoho historických a přírodních krás Kladského pomezí.

Mnohem více informací, tipů na cyklovýlety, přehled cyklotras a jízdní řády cyklobusů najdete na www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.