Kladské pomezí

Červenokostelecké Vánoce - Železná neděle 27. 11. 2016

27. 11. 2016 - 27. 11. 2016

  • Nic nenalezeno

Červenokostelecké Vánoce - Železná neděle 27. 11. 2016

 Nezadržitelně se nám blíží advent, doba příprav na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. K adventu neodmyslitelně patří i setkání se svými blízkými a klidná atmosféra. Přijďte si tuto atmosféru vychutnat na kulturní akce, které pro Vás připravujeme.

První adventní neděle nás čeká 27. listopadu. A právě na tento den je připraven opravdu bohatý program. Po celý den jsou připraveny Vánoční trhy, kde můžete zakoupit první vánoční dárky, občerstvit se nebo jen nasát vánoční atmosféru. Za návštěvu určitě stojí i benefiční výstava s názvem Jen tak pro radost. Od 16 hodin se můžete těšit na pásmo písniček, říkadel a tanců pěveckého sboru Hlahol a tanečního souboru ZUŠ Červený Kostelec pod vedením L.Klugarové a B.Rejholdové a poté na tradiční rozsvícení vánočního stromu.

Pestrý kulturní program je připraven i na další adventní neděle. Bronzovou neděli obohatí děti ze …. Těšit se můžete zejména na stříbrnou neděli, kde pro Vás chystáme nejen Vánoční trhy s již tradiční zabijačkou, ale i pestrým kulturním programem pro děti i dospělé. Děti se mohou těšit např. na dvě pohádky, dílničku na zdobení perníčků, dřevěný kolotoč nebo jízdu na poníkovi. Pro dospělé zahraje např. skupina Klapeto z Náchoda nebo Fukanec z Nového města nad Metují a další. Zlatá neděle bude opět patřit dětem z MŠ Náchodská se svým kulturním programem a tradičním svařákem.

Přijďte si vychutnat pohodovou vánoční atmosféru, popovídat se sousedy a zahřát se čajem, svařeným vínem či medovinou.

 

Železná neděle 27. 11. 2016

 -         10:00 – 17:00     Vánoční trhy – městská tržnice

Přijďte se zahřát čaje, grogem či svařákem a přitom nakoupit tradiční řemeslné výrobky.

-         9:00 – 17:00 Výstava ,,Jen tak pro radost“ – výstavní síň
Benefiční prodejní výstava rukodělných výrobků.

-         9:00 – 17:00 Výstava fotografií Jarka Plesara – výstavní síň

-         16:00 "Bude zima bude mráz" – pod vánočním stromečkem na náměstí T. G. M.

Pásmo písniček, říkadel a tanců pěveckého sboru Hlahol a tanečního souboru ZUŠ Červený Kostelec pod vedením L.Klugarové, B.Rejholdové a Z. Zítkové.

-         16:15 Slavnostní rozsvícení stromečku – pod vánočním stromečkem na náměstí T. G. M.

 Na Adventním programu spolupracují: Městské kulturní středisko, Vlastivědný spolek, Základní umělecká škola, MŠ Náchodská, MŠ Větrník, ZŠ V. Hejny, Věra Šrůtková, Římskokatolická farnost Červený Kostelec, oddíl Skautů, Městská dechový orchestr

www.cervenokostelecko.cz