Kladské pomezí

Podzemní město Osówka

Ohodnoťte tento objekt!
U sousedů
Podzemní město Osówka je poslední, hlavní a nejrozsáhlejší Hitlerovo sídlo postavené v Dolním Slezsku, které se nachází přibližně 1 km směrem na severovýchod od obce Kolce a cca 1 km na sever od obce Sierpnica v Polsku.

Hitlerovo podzemní město

Utajený komplex nacistické říše

Pevnost vznikla na konci roku 1943, kdy Němci zahájili v Sovích horách stavbu objektů Riese. Vznikaly tak pozemní obranné systémy a podzemní chodby.Účel prací byl udržován v tajnosti. Názory se různí - mělo to být tajné sídlo Adolfa Hitlera nebo se zde stavěly haly pro podzemní zbrojovky, kde se měly vyrábět tajné zbraně. Práci vykonávali dělníci a vězni z koncentračního tábora Gross-Rosen.

Nadzemní část komplexu Osówka představuje vnější infrastrukturu podzemního objektu. Míra pokročilosti provedených prací řadí tyto objekty na první místo z hlediska nejvíce dokončených nadzemních objektů podniku "Riese" v polských Sovích horách.

Podzemní město můžete poznat prostřednictvím třech tras. Vybrat si můžete z historické trasy, extrémní trasy nebo expediční trasy Riese. Je zde také trasa uzpůsobena speciálně pro školní zájezdy. 

Seznamte se s příběhem podzemního města...


Kontakty

Ul. Świerkowa 29 d Sierpnica, 58-340 Głuszyca

Telefon:
+48 748 456 220
E-mail::
biuro@osowka.pl

Úvod