Kladské pomezí

Destinační společnost pro Kladské pomezí uzavřela pro letošek svoji turistickou sezonu

19. 09. 2017

  • Destinační společnost pro Kladské pomezí uzavřela pro letošek svoji turistickou sezonu

Hlavní turistická sezona v Kladském pomezí je u konce

Opět se přiblížil ten podzimní čas, který znamená i konec pro hlavní turistickou sezonu. Doufáme, že si návštěvníci, kteří v létě zamířili do Kladského pomezí, svou dovolenou užili. Také letos se zástupci destinační společnosti Branka, o.p.s. pro rozvoj cestovního ruchu v Kladském pomezí účastnili několika akcí v regionu. A kde všude jste náš stánek mohli potkat?

Stánek Kladského pomezí jste mohli potkat na několika akcích

Poprvé jste nás i s naším stánkem mohli vidět poslední červnovou sobotu v Novém Městě nad Metují na zámku, kde jsme se prezentovali v rámci oblíbeného rodinného minifestivalu U nás na zámku, který tradičně přivítal prázdniny ve velkém stylu. Hned týden na to, první neděli v červenci jsme pro vás ve Všesportovním areálu v Havlovicích uspořádali zábavnou akci pro celou rodinu Den s Toulavým baťohem. Akce se konala v rámci jubilejního 40. ročníku fotbalového turnaje HAPO – havlovický pohár. V rámci akce měli návštěvníci také možnost poznat certifikované regionální výrobky Kladského pomezí.  Možná jste Den s Toulavým baťohem už navštívili někdy v předchozích letech, když zavítal do míst jako jsou zámek Adršpach, Muzeum papírových modelů a pevnost Josefov. Pozvánka na tuto akci byla odvysílána 1. července i během dětského televizního programu Tamtam na ČT Déčko. Dále jsme zavítali na náchodské náměstí v soboru 15. července, které ožilo tradiční akcí Pivobraní plnou skvělého piva, báječné muziky a úžasné atmosféry. Ani tady jste náš stánek rozhodně nemohli přehlédnout. Sezonu jsme uzavřeli na zámku v Náchodě při oblíbených Kuronských slavnostech, které se zde konaly v sobotu 9. září. Ty protentokrát spojily své síly se Dny evropského dědictví v Novém Městě nad Metují, a tak se návštěvníkům nabízela možnost navštívit památky i kulturní program v obou městech.

Všem návštěvníkům, provozovatelům turistických atrakcí, organizátorům akcí a mnoho dalším děkujeme za pestrou sezonu plnou zážitků v turistickém regionu Kladské pomezí a doufáme, že jich v příštím roce bude ještě více. Více informací a spoustu tipů na výlety najdete na www.toulavybatoh.cz, www.kladskepomezi.cz  nebo na našem Facebooku.