Kladské pomezí

Za rozmanitostí regionálních výrobků – část 3: Krása těla i domova

15. 12. 2019

  • Za rozmanitostí regionálních výrobků – část 3: Krása těla i domova
Ve třetí části našeho povídání si povíme o mýdlech, špercích a praktických věcech (nejen) do kuchyně z Kladského pomezí.
amalka Rádi kupujete jako dárek šampóny a sprchové gely? Zkuste letos místo nich ručně vyráběné glycerinové mýdlo nebo lázeň s epsomskou solí. Obojí najdete pod značkou Mýdla Amálka v řadě obchodů a v IC Náchod, Nové Město nad Metují, Česká Skalice, Červený Kostelec, Hronov, Police nad Metují a Adršpach.
kylarova sperky Pokud chcete dámskou část rodiny potěšit šperky, zkuste ty od Jitky Kylarové z Náchoda. Nabízí vše od náramků a náušnic až po náhrdelníky z přírodních materiálů (perly, perleť a polodrahokamy). S její tvorbou se setkáte na řemeslných trzích.
sperky janule Originální ručně vyráběné šperky z polodrahokamů letuje Jana Doskočilová z Mezilesí. Zdobené jsou mědí nebo cínem. Jana má ateliér v Novém Městě nad Metují a její tvorbu si můžete prohlédnout na www.fler.cz/janule11.
zastera Praktickým ženám by mohly udělat radost kuchyňské zástěry a chňapky od paní Čapkové z Jaroměře. Vyrábí je ze 100% bavlny a přírodních materiálů. Její sortiment nabízí IC Jaroměř a k vidění je také na www.fler.cz/atelier-bosa-noha.
hrnky winterova A když už jsme v té kuchyni, nezapomeňme ani na Bohuslavu Winterovou. Ta v hronovské keramické dílně vyrábí hrnky, misky, kryty na svíčky a kachle. Modeluje je ručně, točí na kruhu a pak vypaluje v elektrické peci. Její tvorbu si můžete prohlédnout na www.bohuslavawinterova.cz

Čtěte dále