Kladské pomezí

Za rozmanitostí regionálních výrobků – část 4: A co děti?

18. 12. 2019

  • Za rozmanitostí regionálních výrobků – část 4: A co děti?
Ve čtvrté a poslední části našeho povídání se zaměříme na výrobky z Kladského pomezí určené dětem.

latkove pleny Začneme hned od našich nejmenších. Pro ně jsou tu dětské látkové pleny, které vyrábí paní Ničová z Horních Rybníků u Červeného Kostelce. Tradiční způsob přebalování miminek je šetrný k životnímu prostředí.

babiččiny pohádky Pokud chcete dětem zpříjemnit usínání, přečtěte jim Babiččiny pohádky. Tři sešity vyprávění podle Boženy Němcové přimějí děti pozorně poslouchat, protože za odměnu si budou moci knížečky doplnit vloženými samolepkami s obrázky Markéty Kejzlarové. Babiččiny pohádky zakoupíte v českoskalickém, náchodském, hronovském a novoměstském infocentru.

mrazova bytove Mezi certifikovanými produkty jsou také věci vhodné jako dekorace do dětských pokojíčků. Krásné bytové doplňky vyrábí Lýdie Birkeová-Mrázová z Hronova. Mezi oblíbené motivy patří andílci a skřítci, ale také zvířátka. Její výrobky si můžete prohlédnout v IC Náchod, Česká Skalice a Police nad Metují.

kylianova panenky

Tradiční folklorní panenky ze dřeva a textilu vyrábí paní Terézie Kalinayová z Vestce u Jaroměře. Honosnější kroje panenek jsou doplněny vlastnoručně paličkovanou krajkou, která má v našem kraji tradici již od začátku 17. století. Její výrobky si můžete prohlédnout na www.fler.cz/dryada nebo facebookové stránce Josefovské panenky.

domek rydlo Na závěr jsme si nechali opravdovou lahůdku. Pan Rydlo z Nového Města nad Metují vyrábí zahradní domečky na kolečkách. Chcete-li dětem dopřát jejich vlastní prostor, kde budou moci plánovat dobrodružství a konat oslavy, jsou tyto maringotky tím pravým darem. Pan Rydlo nabízí svůj sortiment na www.hracky-postylky.cz

Čtěte dále