Kladské pomezí

Konference - Léto v Kladském pomezí 2018

24. 04. 2018

  • Konference - Léto v Kladském pomezí 2018
V malebném Babiččině údolí v Ratibořicích se 24. 4. 2018 uskutečnila v dopoledních hodinách konference představující to nejzajímavější, co bude během letních měsíců v Kladském pomezí k vidění. Své aktivity prezentovala v Hereckém domě Viktorka více než desítka přednášejících.

Po přivítání od zástupců Branky, o.p.s. (Markéty Venclové, Josefa Théra, Zdeňka Špringra) a hostitele Tomáše Magnuska se slova ujali samotní představitelé cestovního ruchu. Nejprve představila Ivana Kudrnáčová nejdůležitější novinky z celého Královéhradeckého kraje a v podobném duchu se nesla také prezentace Michala Besedy, místostarosty Nového Města nad Metují, s názvem Město na skále 2018.

Velkým tématem byly zážitkové akce – nejen v podobě projektu Festival zážitků, ale i ty samostatné v pevnostním městě Josefov či dole Bohumír. Jako letní lákadla byly prezentovány tradiční festivaly v Náchodě, výstava replik korunovačních klenotů na novoměstském zámku, sportovní akce v Havlovicích a Žernovský bajk. Nechyběly ani pozvánky do míst orientovaných na rodiny s dětmi – farmy Wenet a Parku Miniatur Minieuroland Klodzko. Nový ředitel náchodského muzea Sixtus Bolom-Kotari představil své budoucí vize a Lenka Lembejová prezentovala projekt Čapek, který mapuje život rodiny Čapkových v Královéhradeckém kraji. Závěrečná půlhodina patřila výrobcům certifikovaných regionálních produktů Kladské pomezí.